Jak podaje portal "Super Express", wiele osób czuło się zawiedzionych tym, że w momencie zaostrzenia kryzysu na polsko-białoruskiej granicy prezydent Andrzej Duda nie zdecydował się zabrać głosu. Zamiast prezydenta orędzie wygłosiła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Jakie jeszcze decyzje podjął w tym trudnym czasie prezydent?

Decyzje prezydenta Andrzeja Dudy

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej nie tylko w dalszym ciągu trwa, ale w dalszym ciągu zdaje się zaostrzać. Wymownie świadczą o tym nagrania zamieszczane na profilach służb znajdujących się w obszarze przygranicznym. O problemach na granicy prezydent Andrzej Duda rozmawiał na spotkaniu zorganizowanym w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Wiele osób liczyło na to, że w tym gorącym czasie prezydent Duda zdecyduje się odwołać swoją wizytę na Słowacji. Jak przekazuje Bogna Janke, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda zdecydował się skrócić podróż zagraniczną. Nie zrezygnował z niej, uznając ją za bardzo ważne zobowiązanie.

Pracownica głowy państwa podkreśliła, że wczoraj "zrobił bardzo wiele w tej sytuacji, jaka jest. Przypomnę, że zwołał posiedzenie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, które się odbyło tuż po sztabie kryzysowym w Kancelarii Premiera". Dodała również, że prezydent Andrzej Duda rozważa możliwość zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Andrzej Duda/ YouTube @NaTemat
Andrzej Duda/ YouTube @NaTemat
Andrzej Duda/ YouTube @NaTemat

Zdaniem Janke służby strzegące naszej wschodniej granicy dobrze wywiązuje się z zadania obrony granic, a całe państwo stanęło na wysokości zadania.

Podzielacie opinię pracownicy prezydenta Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Nowe zaskakujące fakty o szpitalu w Pszczynie wyszły na jaw. To nie pierwsze przewinienia placówki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia dotyczące brytyjskiego dworu. Księżna Kate znudziła się księciu Williamowi. Jego ojciec ma wobec synowej plany

O tym się mówi: Prokuratura wszczęła postępowanie wobec Barbary Kurdej-Szatan. Wszystko przez jej wpis w mediach społecznościowych. Co jej grozi