Jak podaje portal "Goniec", Barbara Kurdej-Szatan straciła swoją posadę w TVP. Wszystko po jej bardzo emocjonej reakcji na kryzysową sytuację na granicy Polski i Białorusi. Po mocnych słowach, jakie aktorka skierowała pod adresem Straży Granicznej, Jacek Kurski przekazał, że w kierowanej przez niego telewizji nie ma miejsca dla gwiazdy "M jak miłość".

Jacek Kurski o zwolnieniu Barbary Kurdej-Szatan

"Kurdej-Szatan nie będzie już więcej premierowo występować w TVP" - poinformował za pośrednictwem Twittera prezes TVP. Jacek Kurski zaznaczył, że ostatni odcinek z udziałem aktorki zostanie wyemitowany 6 grudnia bieżącego roku.

Decyzja kierownictwa TVP jest pokłosiem postu Barbary Kurdej-Szatan dotyczącego sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Aktorka nazwała w nim Strażników Granicznych "maszynami bez serca, mózgu, bez niczego" i "mordercami". Temu wszystkiemu towarzyszyło wiele wulgaryzmów.

Wpis Barbary Kurdej-Szatan w "Wiadomościach"/YouTube @Polska z prawej strony
Wpis Barbary Kurdej-Szatan w "Wiadomościach"/YouTube @Polska z prawej strony
Wpis Barbary Kurdej-Szatan w Wiadomościach/YouTube @Polska z prawej strony

Wpis był reakcją aktorki na filmik zamieszczony w mediach społecznościowych przez Strajk Kobiet. Pokazywał on co dzieje się na granicy Polski i Białorusi. Na nagraniu można zobaczyć kobiety z dziećmi na rękach, które są popychane przez funkcjonariuszy.

Wpis Barbary Kurdej-Szatan wywołał w sieci wiele kontrowersji. Część internautów podzielała emocje aktorki, dla części jej słowa były nie do przyjęcia. Wpisowi gwiazdy poświęcono materiał w "Wiadomościach" TVP. Sprawa miała zostać zgłoszona również do prokuratury.

Barbara Kurdej-Szatan usunęła wpis i przeprosiła za użyte w nim słowa. Niestety ten krok nie powstrzymał lawiny przykrych dla gwiazdy konsekwencji. Jacek Kurski wskazał, że TVP nie ma miejsca dla osób, które obrażają obrońców polskich granic, stawiając się tym samym "poza wspólnotą aksjologiczną Polaków".

Co sądzicie o takiej reakcji TVP?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz rozwiodła się, a teraz pora na ślub. Gwiazda ma powody do świętowania

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzrost cen gazu wprawiła w osłupienie. Kobieta porównała nowy rachunek ze starym. Nie mogła w to uwierzyć

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całego świata. Odeszła legenda w świecie aktorstwa. Co się stało