Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Kaczyński nie pojawił się na wtorkowym specjalnym posiedzeniu Sejmu. Jego nieobecność wytłumaczył premier Mateusz Morawiecki. Wiele osób nie kryje niepokoju. Co dzieje się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości?

Specjalne posiedzenie Sejmu

We wtorek 9 listopada odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, na którym poruszany był temat kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Na mównicy pojawił się między innymi premier Mateusz Morawiecki, który swoją wypowiedź zaczął od wyjaśnienia powodów nieobecności prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

"Chciałem przeprosić w imieniu pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Zmogła go choroba. Choroba nie wybiera" - powiedział Mateusz Morawiecki. Nie wiadomo, co dokładnie dolega prezesowi PiS, bo premier tego nie wyjawił.

Wiadomo, że jeszcze w niedzielę prezes Kaczyński udał się na mszę do kościoła. W poniedziałek 8 listopada brał również udział w posiedzeniu Sztabu Kryzysowego odbywającego się w Ministerstwie Obrony Narodowej.

"Super Express" wysłał prośbę do Kancelarii Premiera Rady Ministrów i do biura Prasowego Prawa i Sprawiedliwości o wyjaśnienie powodów niedyspozycji premiera Jarosława Kaczyńskiego. Nie podano jednak co właściwie dolega prezesowi PiS.

Kwestie stanu zdrowia prezesa PiS

O stanie zdrowia Jarosława Kaczyńskiego mówi się już od jakiegoś czasu. Obawy zaczęto wyrażać głośniej przed dwoma tygodniami, po tym, jak prezes PiS zdawał się zasypiać w czasie wspólnej konferencji z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariuszem Błaszczakiem.

Wówcza kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski przekonywał, że prezes PiS jest w dobrym zdrowiu i nic mu nie dolega. W rozmowie z "Super Expressem" brat cioteczny Kaczyńskiego zdradził również, że oboje korzystają z usług zielarki i czują się lepiej po przygotowanych przez nią miksturach.

Jarosław Kaczyński/Youtube @Onet News
Jarosław Kaczyński/Youtube @Onet News
Jarosław Kaczyński/Youtube @Onet News

Jak sądzicie, co dolega Jarosławowi Kaczyńskiemu?

To też może cię zainteresować: Poważne kłopoty Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka straciła pracę. Wszystko w związku z jej emocjonalnym wpisem. Jacek Kurski wydał oświadczenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzrost cen gazu wprawiła w osłupienie. Kobieta porównała nowy rachunek ze starym. Nie mogła w to uwierzyć

O tym się mówi: GIF wydaje pilny apel! Z aptek wycofano popularny lek