Jarosław Kaczyński w towarzystwie przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości przybył w środę, 10 listopada w późnych godzinach wieczornych na warszawski plac Piłsudskiego.

Coroczne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Prezes stojąc przed pomnikiem legendarnego przywódcy parszałka, wygłosił gorące przemówienie do zgromadzonego tłumu: - Gromadzimy się jak co roku w przeddzień święta narodowego, w przeddzień dnia, który został uznany za początek drugiej polskiej niepodległości, za początek II RP. Czas, w którym przed 103 laty odzyskiwaliśmy niepodległość nie był czasem łatwym, ani danym gdzieś z boku czy z góry, to był czas walki trudnej, skomplikowanej. Zaczynało się wszystko od momentu, w którym to, co można było określić jako ziemie polskie pod polską władzą, to było naprawdę niewiele - głosił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak przyznał jeden z najbardziej znanych polityków polskich, nasi wybitni przywódcy są pokoleniem ludzi będących doświadczonymi w uzyskiwaniu poparcia podczas walki o wolną Polskę. Jak dodał, Polska stała się dużym, liczącym się w Europie krajem właśnie dzięki owym przywódcom, którzy zaprawieni w boju dbali o naszą wolność i bezpieczeństwo. Polityk przyznał, że myśli i czyny są nieodzowne do osiągnięcia wielkich politycznych sukcesów.

Jarosław Kaczyński zauważył, że wielu nie ma zamiaru zaakceptować i respektować podmiotowości Polski, co stanowi dla nas wielkie wyzwanie w dzisiejszych czasach, aby zachować perspektywę rozwoju kraju nienaruszoną obcymi wpływami i naleciałościami.

Prezes PiS złozył także kwiatyprzy Grobie Nieznanego Żołnierza, oraz pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

YouTube/Janusz Jaskółka

O tym się mówi: Aled Baldwin przeżywa kolejne trudne chwile. Aktor zostaw pozwany. Co się stało

Zerknij: Aktorzy z serialu "Na Wspólnej" komentują wypowiedzi Bożeny Dykiel. "Nie zawsze wszyscy mówią po linii tego, co się wszystkim podoba"