Utrudnienia w widoczność. Może ona wynosić lokalnie sięgnąć poniżej 200 metrów. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obejmuje obszar od województwa lubuskiego po województwo podlaskie oraz część lubelskiego i obszaru od województwa łódzkiego po fragment pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Pilny alert pogodowy. Widoczność może spaść nawet poniżej 200 metrów

Polska znalazła się pod wpływem wyżu płynącego z centrum w obszarze granicy Polski ze Słowacją. Napływające z zachodu chłodniejsze masy powietrza wpływa na warunki atmosferyczne w naszym kraju spadkiem ciśnienia i osłabioną widocznością.

- Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami poniżej 200 m - bije na alarm Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Meteorolodzy prognozują, że zjawisko to może wystąpić w 80-85 procentach.

Ostrzeżenie obowiązywać ma do przedpołudnia w piątek 12 listopada 2021 roku. Tego typu alert pierwszego stopnia wydawany jest w przypadku, kiedy gęsta mgła ogranicza widoczność poniżej 200 metrów przez co najmniej osiem godzin bez przerwy.

Należy zachować szczególną ostrożnść zarówno w przypadku prowadzenia pojazdów, jak i poruszania się pieszo po mieście. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków i osłabionej widoczności, a piesi winni zachować ostrożność i czujność podczas korzystania z przejść dla pieszych.

Ważne jest także, aby kierujący rowerami pamiętali, że choć mają na drodze rowerowej pierwszeństwo na przejeździe, kierowcy samochodów mogą ich w gęstej mgle po prostu nie zauważyć.

O tym się mówi: Proces 44-latki zaniedbującej swoje dzieci. Bezpośrednio naraziła zdrowie i życie dwóch córek. Co jej grozi

Zerknij: Niepokojące wydarzenia w jednym z kościołów. Wierni przeżyli chwile grozy. Nagranie sytuacji obiegło sieć