Po niedawnym nocnym pobycie w szpitalu lekarze zalecili królowej Elżbiecie II wycofanie się z publicznych zajęć i odpoczynek przez dwa tygodnie. 95-letnia monarcha posłuchała ich ostrzeżeń, ale dała jasno do zrozumienia, że ​​jej „stanowczą intencją” jest nadal uczęszczanie na Narodowe Służby Pamięci w niedzielę 14 listopada.

Królowa nie zrezygnuje z niedzielnych uroczystości

Brytyjska królowa Elżbieta weźmie udział w nabożeństwie w dniu pamięci w niedzielę, powiedział Pałac Buckingham, podczas swojego pierwszego publicznego zaangażowania, odkąd spędziła noc w szpitalu w zeszłym miesiącu, a następnie zalecono jej odpoczynek.

W zeszłym miesiącu 95-letnia królowa po raz pierwszy od lat spędziła noc w szpitalu w związku z tym, co pałac nazywał „wstępnymi badaniami” w sprawie nieokreślonej dolegliwości.

Następnie zalecono jej odpoczynek i przez ostatnie kilka tygodni wykonywała lekkie obowiązki, w tym goszczenie kilku wirtualnych odbiorców. „Królowa weźmie udział w corocznym nabożeństwie w dniu 14 listopada pod Cenotafem” – powiedział Pałac Buckingham w oświadczeniu w czwartek na temat ceremonii upamiętnienia zabitych i rannych w konflikcie.

Elżbieta, która jest królową 15 innych królestw, w tym Australii, Kanady i Nowej Zelandii, a w przyszłym roku świętuje 70. rocznicę zasiadania na tronie, znana jest z dobrego zdrowia.

Królowa, która mimo swojego wieku regularnie pełniła oficjalne obowiązki publiczne, wycofała się z wydarzeń, w tym szczytu klimatycznego COP26 i wizyty w Irlandii Północnej, jako środek ostrożności po chorobie, która nie jest związana z COVID-19.

O tym się mówi: Proroctwa św. Malachiasza budzą grozę. Czy mamy się obawiać końca świata

Zerknij: Proces 44-latki zaniedbującej swoje dzieci. Bezpośrednio naraziła zdrowie i życie dwóch córek. Co jej grozi