Jak podaje portal "O2", lekarze nie ukrywają, że osoby zakażone koronawirusem trafiają do szpitali w coraz cięższym stanie. Zdecydowana większość z nich to osoby, które nie skorzystały z możliwości zaszczepienia przeciw Covid-19. Do szpitali trafiają teraz nie pojedyńcze osoby, ale całe rodziny. Z taką dramatyczną sytuacją mieli do czynienia między innymi lekarze ze szpitala w Busku Zdroju, gdzie w krótkim odstępie zmarły córka i matka.

Bark miejsc w szpitalach

Wielu lekarzy alarmuje, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju staje się coraz trudniejsza. Rośnie liczba zakażeń, a pacjenci trafiający do szpitali, przywożeni są w tam bardzo ciężkim stanie. Niestety wciąż zdecydowana większość to osoby niezaszczepione. Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala powiatowego w Busku-Zdroju wskazuje, że chorych wymagających leczenia szpitalnego jest tak wielu, że czasem członkowie tej samej rodziny trafiają do różnych placówek.

Do szpitala w Busku przewieziono kobietę z Covid-19. Jej mąż trafił do szpitala w Starachowicach. Hospitalizowana była również córka pary. Niestety kobieta przegrała walkę z chorobą. O jej śmierci nigdy nie dowiedziała się jej matka. Rodzina chciała poczekać, aż poczuje się trochę lepiej.

Niestety stan matki zmarłej take szybko się pogarszał. Niezbędne było podłączenie jej do respiratora. Niestety i jej nie udało się uratować. O życie walczy również mąż zmarłej.

Szpital/YouTube @ ciechtivi1
Szpital/YouTube @ ciechtivi1
Szpital/YouTube @ ciechtivi1

Trudna sytuacja

Specjaliści nie mają złudzeń, że za obecną narastającą falę zakażeń koronawirusem odpowiada z jednej strony niechęć do szczepień ze strony wielu Polaków, z drugiej nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego - nie zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych oraz nie przestrzeganie zasad dystansu społecznego.

Dane lekarzy są przerażające. Na 10 pacjentów, którzy wymagają podłączenia pod respirator, przeżywa zaledwie jeden lub dwóch. Medycy namawiają do szczepień, które mogą zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusa, a w razie zakażenia pozwalają przebyć je w łagodniejszy sposób.

Śledzicie rozwój czwartej fali epidemii?

To też może cię zainteresować: Tak obecnie wygląda codzienność Katarzyny Figury. Znana aktorka kompletnie zmieniła swoje życie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Smutne wieści dla fanów programu "The Voice Senior". Odszedł jeden z uczestników

O tym się mówi: Smutne wieści dla fanów programu "The Voice Senior". Odszedł jeden z uczestników