Jak podaje portal "Super Express", Tomasz Lis postanowił skomentować informację, jaka pojawiła się w mediach społecznościowych. Mowa o tym, że żołnierze mieli spuścić powietrze z kół ambulansu należącego do "Medyków na granicy". Dziennikarz nie ukrywał, co myśli o całej sytuacji.

Trudna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej nadal jest bardzo napięta. Nie ma dnia, w którym nie słyszymy o kolejnych dramatycznych wydarzeniach w strefie przygranicznej. Jedną z grup, która stara się nieść pomoc migrantom w strefie przygranicznej, są "medycy na granicy". Są to ochotnicy pracujący w służbie zdrowia, którzy pomagają znalezionym w lasach migrantom.

Wielu z migrantów jest chorych, część znajduje się w ciężkim stanie i bez pomocy medycznej mogłoby nie przeżyć. Niestety okazuje się, że i wolontariusze padają ofiarami bezsensownej przemocy. W nocy z 13 na 14 listopada doszło do zdemolowania pięć samochodów należących do "medyków na granicy". W samochodach powybijano szyby i spuszczono powietrze z opon.

Sprawcy lub sprawców dewastacji poszukują funkcjonariusze policji. W związku z atakiem medycy postanowili zakończyć wolontariat w pasie przygranicznym. Okazuje się, że to nie jedyne z czym przyszło się mierzyć wolontariuszom.

Tomasz Lis komentuje zachowanie żołnierzy

Tomasz Lis natknął się w sieci na wpis "Medyków na granicy", w którym informowali, że żołnierze mieli spuścić powietrze z kół należącego do nich ambulansu. W swoim wpisie medycy relacjonowali całe zajście wskazując, że kiedy wracali z lasu zobaczyli przy karetce uzbrojone osoby w mundurach.

Tomasz Lis postanowił skomentować całą sytuację. Zrobił to używając przy tym mocnych słów. "Nasi mundurowi zaprezentowali chwałę polskiego oręża. Zaatakowali pojazdy ludzi z organizacji „ Medycy na granicy”. Wała bochaterom" - napisał dziennikarz najprawdopodobniej celowo popłeniając błąd w słowie "bohaterowie".

Nie wszystkim komentarz dziennikarza przypadł do gustu. A wy, co sądzicie o wpisie Tomasza Lisa?

To też może cię zainteresować: Poruszająca sytuacja w jednym z polskich szpitali. Matka nie wiedziała o tym, że jej córka odeszła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jolanta Kwaśniewska zdradziła kulisy swojego małżeństwa. Takiej szczerości ze strony byłej pierwszej damy mało kto się spodziewał

O tym się mówi: Doda wciąż zmaga się z byłym ukochanym. Opublikował kolejne oficjalne oświadczenie. Co w nim wyjaśnia