Jak podkreśla portal "Pomponik", małżeństwo Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich uchodzi za wyjątkowo zgrane. Była pierwsza dama zdradziła, że jej związek nie był usłany różami i przychodziło jej się mierzyć z dużymi wyzwaniami. Opowiedziała o nich w wywiadzie udzielonym Krzysztofowi Ibiszowi w programie "Demakijaż".

Wyjątkowa miłość

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy pobrali się w 1979 roku. Ich małżeństwo powszechnie postrzegane jest jako niezwykle zgrane. Ich miłość trwa pomimo upływającego czasu. Już po pierwszym spotkaniu z przyszłą żoną, Aleksander Kwaśniewski miał mówić kolegom, że Jolanta zostanie jego żoną.

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka
Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska. Źródło: Youtube Plotki Rozrywka

Poznali się w czasie studiów, na spotkaniu Rady Uczelnianej. Jolanta Kwaśniewska była wówczas studentką trzeciego roku prawa i administracji, przyszły prezydent zaś na ostatnim roku. "Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni" - zdradziła była pierwsza dama w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

Okazuje się, że początki małżeństwa Kwaśniewskich nie były tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie trudnym momentem była decyzja Aleksandra Kwaśniewskiego o wejściu w politykę, tym bardziej, że wówczas pojawiła się na świecie jedyna córka pary - Ola. Jolanta Kwaśniewska w pełni zaangażowała się w wychowanie córki. Było to koniecznością, bo mąż coraz rzadziej pojawiał się w domu.

Jolanta Kwasniewska / YouTube: Radio ZET
Jolanta Kwasniewska / YouTube: Radio ZET
Jolanta Kwasniewska / YouTube: Radio ZET

"Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko" - wskazywała była pierwsza dama. Ich życie wywróciło się do góry nogami w momencie, w którym Aleksander Kwaśniewski wygrał wybory prezydenckie. Do dziś są razem.

Wiedzieliście o tym?

To też może cię zainteresować: Jedna z restauratorek opisała współpracę z Magdą Gessler w "Kuchennych Rewolucjach". "To nie jest tak jak większości się wydaje"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była żona Elona Muska rozkochała w sobie znanego gwiazdora. Kto jest tajemniczym ukochanym pięknej blondynki

O tym się mówi: Poruszająca sytuacja w jednym z polskich szpitali. Matka nie wiedziała o tym, że jej córka odeszła