Brytyjski premier Boris Johnson powiedział, że królowa Elżbieta czuła się „bardzo dobrze”, kiedy odbył z nią audiencję w zeszłym tygodniu, po tym, jak 95-letnia monarchini nie pojawiła się na wydarzeniu upamiętniającym w niedzielę z powodu bólu pleców.

„Wiem, że wszyscy będą chcieli złożyć najlepsze życzenia Jej Królewskiej Mości, a ja chciałem tylko wszystkich uspokoić mówiąc, że widziałem Królową na audiencji w zeszłym tygodniu, w środę w Windsor i ma się bardzo dobrze" - Johnson powiedział na konferencji prasowej. Premier Boris Johnson przesłał królowej swoje najlepsze życzenia, ponieważ ta nadal odpoczywa w domu po nocnym pobycie w szpitalu w środę.

Czy Boris Johnson był u królowej, jak co tydzień?

Jej Wysokość przebywała w prywatnym szpitalu w centrum Londynu na wstępnych badaniach po tym, jak „niechętnie” odwołała podróż do Irlandii Północnej za poradą lekarską. Wróciła do zamku Windsor w czwartek w porze lunchu w „dobrym nastroju”, a po południu wykonywała lekkie obowiązki.

Przemawiając do dziennikarzy podczas wizyty w ośrodku szczepień w centrum sportowym Little Venice w zachodnim Londynie, premier Johnson powiedział: „Myślę, że wszyscy przesyłają Jej Królewskiej Mości nasze bardzo, najlepsze życzenia. I na pewno mamy je także od rządu".

Rzecznik Downing Street odmówił podania informacji, czy pan Johnson odbył cotygodniową audiencję u 95-letniego monarchy. Pałac Buckingham powiedział, że królowa przeszła testy w szpitalu króla Edwarda VII po odwołaniu jej podróży do Irlandii Północnej, która miała uczcić setną rocznicę jego powstania.

Kwestia medyczna nie była związana z Covid, powiedzieli urzędnicy. Pałac zwykle nie prowadzi bieżącej relacji o stanie zdrowia monarchy, powołując się na jej prywatność. Jednak w tym przypadku potwierdziło pobyt królowej w szpitalu po tym, jak gazeta Sun poinformowała o tym.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje praktyczna zasada, że ​​jeśli starszy członek rodziny królewskiej zostanie poddany procedurze lub operacji, istnieje biuletyn medyczny, powiedział królewski ekspert Robert Hardman w BBC. Ale to nie dotyczy badań, powiedział.

O tym się mówi: Te domowe składniki staną się idealnym nawozem dla storczyka. Każdy ma je w domu

Zerknij: Była żona Elona Muska rozkochała w sobie znanego gwiazdora. Kto jest tajemniczym ukochanym pięknej blondynki