Jak podaje portal "O2", niespodziewana śmierć Kamila Durczoka poruszyła wiele osób. Zaledwie 53-letniego dziennikarza żegnają jego przyjaciele, a także osoby z pierwszych stron gazet. W tym gronie znalazł się również były prezydent Lech Wałęsa.

Niespodziewana śmierć Kamila Durczoka

Kamil Durczok zaczynał swoją przygodę z mediami w radiu. Jednak największą rozpoznawalność przyniosła mu praca w telewizji. Dziennikarz pracował w TVP, TVN i w Polsacie. Był laureatem wielu prestiżowych nagród i długi czas cieszył się ogromną sympatią widzów. Wiadomość o jego nagłym odejściu nadeszła we wtorek 16 listopada. Wiele osób nie mogło uwierzyć w to, że zaledwie 53-letni dziennikarz nie żyje.

Po śmierci Durczoka w mediach społecznościowych zaroiło się od mniej lub bardziej poruszających pożegnań. Wśród osób, które oddały hołd zmarłemu dziennikarzowi znaleźli się jego koledzy po fachu (m.in. Tomasz Lis), a także politycy, w tym były prezydent Lech Wałęsa.

W mediach społecznościowych legendarny przywódca Solidarności zamieścił wspólne zdjęcie z Kamilem Durczokiem, zrobione w czasie ich październikowego spotkania. "Żegnaj Panie Kamilu" - napisał Lech Wałęsa.

Przyczyny śmierci Kamila Durczoka

Z oficjalnego komunikatu wydanego przez placówkę, do której trafił dziennikarz wynika, że został on przyjęty na izbę przyjęć katowickiego szpitala w poniedziałek. Został skierowany na oddział chorób wewnętrznych, skąd następnie został przewieziony na OIOM. Jego stan lekarze określali od początku jako bardzo ciężki.

Z informacji szpitala wynika, że do zgonu Kamila Durczoka doszło o godzinie 4:32 w skutek "zaostrzenia choroby przewlekłej i zatrzymania krążenia". Z informacji przekazanych przez "Super Express" wynika, że u dziennikarza najprawdopodobniej doszło do krwotoku. Miał mieć poważne problemy z wątrobą i trzustką.

Kamil Durczok/YouTube @naTemat
Kamil Durczok/YouTube @naTemat
Kamil Durczok/YouTube @naTemat

Należeliście do wielbicieli Kamila Durczoka?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Kwaśniewska pęka z dumy. Wiadomość na mediach społecznościowych wywoła spore poruszenie. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziennikarze TVP komentują pojawienie się Barbary Kurdej-Szatan w kolejnej reklamie. Wspominają o nagrodzie

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Piotra Gąsowskiego. Aktor trafił do szpitala. Z jakiego powodu