Jak przypomina portal "Interia", niespodziewana śmierć Kamila Durczoka była dla wszystkich jego fanów ogromnym zaskoczeniem. W najbliższy piątek ma odbyć się pogrzeb 53-letniego dziennikarza. Brat Kamila Durczoka poprosił media, aby nie pojawiały się na ostatnin pożegnaniu zmarłego. "Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał Dominik Durczok.

Oświadczenie rodziny Kamila Durczoka

Rodzina Kamila Durczoka wydała specjalne oświadczenie, w którym stanowczo wyraziła prośbę o to, aby media nie brały udziału w uroczystości ostatniego pożegnania dziennikarza. Bliscy zmarłego nie życzą również sobie jakiegokolwiek dokumentowania przebiegu uroczystości żałobnych.

Pogrzeb Kamila Durczoka ma się odbyć w piątek 19 listopada. Uroczystości żałobne rozpoczną się o godzinie 9 mszą świętą w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie. Cały pogrzeb ma mieć charakter prywatny.

Jeden z tabloidów poinformował, że ciało dziennikarza ma zostać poddane kremacji. W trakcie pogrzebu głos zabrać ma Dominik Durczok, o czym poinformował przyjaciel Kamila Durczoka - Witold Postułka. Jak wskazuje portal "Pomponik", za oprawę muzyczną odpowiedzialny ma być Józef Skrzek, który jest cenionym multiinstrumentalistą.

Kamil Durczok/YouTube @Świat gwiazd
Kamil Durczok/YouTube @Świat gwiazd
Kamil Durczok/YouTube @Świat gwiazd

Nagłe odejście

Kamil Durczok trafił do katowickiego szpitala w poniedziałek. Z informacji przekazanych przez dyrekcję placówki wynika, że z izby przyjęć został skierowany na oddział chorób wewnętrznych, z którego następnie przewieziono go na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej.

Niestety we wtorek 16 listopada, o godzinie 4:32 doszło u dziennikarza do zatrzymania krążenia. W wydanym przez szpital oświadczeniu czytamy, że przyczyną zgonu było zaostrzenie się choroby przewlekłej. Niespodziewana śmierć Kamila Durczoka wstrząsnęła nie tylko jego bliskimi, ale także kolegami po fachu i wiernymi fanami.

Co sądzicie o prośbie rodziny Kamila Durczoka?

To też może cię zainteresować: Nie milkną echa wpisu Barbary Kurdej-Szatan. Zrobiło się o nim głośno także za granicą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowy rok przyniesie nowe 500 plus. Można otrzymać 12 tysięcy złotych. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze

O tym się mówi: NASA informuje o bardzo rzadkim zjawisku przewidywanym na 19 listopada. Takiego księżyca nie zobaczymy aż do 2669 roku