Nie ulega wątpliwości, że wielu użytkowników mediów społecznościowych w mniejszym lub większym stopniu poddaje swoje zdjęcia retuszom. Zdarza się to szczególnie influencerom, celebrytom i innym znanym osobom.

To szczególne zjawisko wynika z silnej potrzeby przedstawienia siebie w jak najlepszej kondycji, aby idealnym wyglądem osiągnąć zamierzone cele publikowania takich zdjęć.

Internauci bezlitośnie o zdjęciu Oli Kwaśniewskiej

Wiadome jest, że współczesne trendy kreują "ideał" wyglądu. W popkulturze na całym świecie propagowana jest idealna symetria twarzy, proporcjonalna i szczupła budowa ciała, a najlepiej umięśniona sylwetka o atletycznej powtórze.

Cuda współczesnej techniki umożliwiają zwykłym użytkownikom internetu osiągnięcie tych celów, nie tylko za pomocą faktycznej pracy nad swoim wyglądem, ale także różnego rodzaju narzędzia pozwalające na poprawienie naszego wyglądu na gotowym już zdjęciu.

Wiele aplikacji i programów do obróbki zdjęć ma w swojej ofercie mnóstwo opcji, od zwykłych filtrów, przez usuwanie niechcianych detali, po retusz sylwetki. Niestety wielu użytkowników tego typu narzędzi, w sposób bardzo nie umiejętny retuszuje swoje zdjęcia, co od razu wychwytywane jest przez internautów.

Powyginane framugi, czy panele podłogi ewidentnie świadczą o manipulacji przy zdjęciu. Pod najnowsze publikacją Aleksandry Kwaśniewskiej, w której widać jej zdjęcie z platynową płytą, internauci w komentarzach zarzucili jej retusz twarzy.

Dziennikarka odniosła się do tego za pośrednictwem swojego instastory - Dżizas, laski, wyluzujcie. Zdjęcie przepuszczone przez preset, bo w oryginale ciemne, pomarańczowe i niewyraźne - napisała celebrytka.

Na dowód, że nie manipulowała na zdjęciu przy twarzy, opublikowała dwie wersje - przed poprawką i po niej.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kamil Stoch lepszy od legendarnego "Orła z Wisły". Co za tym przemawia

Zerknij: Nowy rok przyniesie nowe 500 plus. Można otrzymać 12 tysięcy złotych. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze