Jak podaje portal "Interia", radni stolicy przyjęli uchwałę, która zmienia dotychczasowy sposób naliczania opłat za śmieci. Do tej pory wysokość ich rachunków za odpady, uzależniona była od zużycia wody. Od stycznia 2022 roku znaczenie będzie miał metraż. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zmiana opłat za śmieci

Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą już od 1 stycznia nastąpi zmiana sposobu naliczania opłaty za wywóz śmieci. Do tej pory jej wysokość była uzależniona od zużycia wody. Po zmianach znaczenie będzie miał metraż mieszkania. Jak wygląda tabela opłat?

Najmniej za śmieci zapłacą mieszkańcy lokali, których powierzchnia nie przekracza 30 metrów kwadratowych - w ich przypadku opłata wyniesie 52 zł miesięcznie. Mieszkańcy mieszkań o powierzchni do 40 metrów kwadratowych zapłacą 77 zł za miesiąc.

Mieszkańcy lokali, których powierzchnia przekracza 40 metrów kwadratowych, ale nie jest większa niż 60 metrów kwadratowych, muszą przygotować się na rachunek za odpady w kwocie 88 zł. Mieszkańcy mieszkań do 80 metrów kwadratowych będą musieli płacić 94 zł, a ci, których lokale przekraczają ten metraż 99 zł.

Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz
Pieniądze/Youtube @Czas to pieniądz

Domy jednorodzinne, niezależnie od powierzchni będzie obowiązywała jednolita opłata w wysokości 107 zł w skali miesiąca.

Powody zmiany

Zmiana sposobu naliczania opłat za śmieci zwiazana jest z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który orzekł nieważność uchwały uzależniającej opłatę za śmieci od zużycia wody.

Warto wspomnieć, że co roku kwota ta ma ulegać zmienie.

Odpady/YouTube @GrodziskMaz
Odpady/YouTube @GrodziskMaz
Odpady/YouTube @GrodziskMaz

Co sądzicie o wprowadzonym sposobie naliczania opłat za odbiór odpadów?

To też może cię zainteresować: Poruszające sceny w szpitalu. Młody mężczyzna podszedł do rocznego malucha. Zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszające sceny w szpitalu. Młody mężczyzna podszedł do rocznego malucha. Zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał

O tym się mówi: Piotr Żyła wyjawił sekret swojego sukcesu. To może zaskoczyć każdego profesjonalistę i trenera

Z życia gwiazd: To trudny czas dla rodziny Stuhrów. Zniszczenie ich rodzinnego groby było dopiero początkiem problemów