Jak przypomina portal "Pomponik", przed kilkoma dniami ktoś zdewastował rodzinny grobowiec rodziny Stuhrów. Fioletową farbą namalowano na nim obraźliwe hasła, adresowane przede wszystkim do Macieja Stuhra. Padło mocne oskarżenie o bycie "mordercą Polaków". Rodzina od razu zatrudniła ekipę, która zajęła się czyszczeniem pomnika. To nie koniec problemów z tym związanych. O co chodzi?

Dewastacja pomnika nagrobnego rodziny Stuhrów

Przed kilkoma dniami doszło do oburzającej sytuacji. Ktoś zniszczył rodzinny grób rodziny Stuhrów, wypisując na nich obraźliwe hasła. Ich adresatem miał być Maciej Stuhr, który został określony między innymi "agentem Putina". Sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom, które niezwłocznie zajęły się oględzinami miejsca zdarzenia i zabezpieczaniem śladów.

Sprawę skomentował w mediach społecznościowych Maciek Stuhr. Aktor nie ukrywał, że nie wie właściwie, jak skomentować całe wydarzenie. Zaapelował do Polaków, aby skończyć ze wzajemną nienawiścią, póki jest jeszcze na to czas.

Nie sposób nie dostrzec powiązania między zniszczeniem pomnika, a postawą aktora, który od dawna krytykuje postępowanie rządu. Ostatnio niósł pomoc migrantom na polsko-białoruskiej granicy, co wielu osobom nie przypadło do gustu.

Policja prowadzi śledztwo, które ma ustalić sprawców uszkodzenia nagrobka. Mogą oni usłyszeć zarzut znieważenia zwłok ludzkich lub miejsca pochówku, za co grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Napisy zniknęły

Wynajęta przez rodzinę ekipa zabdała o to, aby obraźliwe napisy zniknęły. Niestety konieczne było użycie do tego silnych środków chemicznych. Środki te wsiąkają w wykonany z piaskowca grobowiec, co z pewnością mu nie służy.

Może się okazać konieczna renowacja pomnika, bo jak donosi "Super Express", nagrobek nie wygląda najlepiej. To niestety znów wiąże się ze sporymi kosztami.

Maciej Stuhr/YouTube @tvn.pl
Maciej Stuhr/YouTube @tvn.pl
Maciej Stuhr/YouTube @tvn.pl

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Książę Karol znowu zdenerwował królową Elżbietę II. Poszło o to samo, co poprzednio. Czym teraz martwi się monarchini

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To nie koniec problemów Beaty Kozidrak. Prokuratura chce dla niej surowszej kary. Kiedy ruszy proces

O tym się mówi: Lech Wałęsa wszedł na pokład samolotu. Nie spodziewał się, że spotka go tam coś takiego