Przewidywania wielu ekonomistów i popularnych polskich jasnowidzów właśnie się ziszczają. Jak zostało wcześniej przewidziane, dochodzi do sytuacji, w której za daną kwotę pieniędzy będziemy w stanie kupić znacznie mniej towarów, niż w przeszłości za tyle samo.

Polska waluta traci na wartości

To nieuchronnie wiąże się ze skandalicznie obniżającą się wartością polskiej złotówki. To już zostało przewidziane, jednak wielu nie chciało wierzyć w przepowiednie. Polski złoty jest coraz słabszy, co ściśle wiąże się z droższymi kredytami, drogimi wakacjami, skandaliczną drożyzną, która nieuchronnie pnie w górę doprowadzając nasz kraj do bankructwa.

Wielu Polaków zdecydowało się na przyjęcie preparatu, aby zdobyć paszport covidowy i móc wyjechać na zagraniczne wakacje. Przez słabnącą złotówkę może ich nie być stać na jakiekolwiek wakacje, nie mówiąc już o kosztach ogrzewania zimą, używania wody i prądu, oraz nabywania podstawowych produktów potrzebnych do przetrwania.

Co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Ekspert i analityk portalu Cinkciarz.pl Bartosz Sawicki twierdzi, że nasza waluta przestała być w jakimkolwiek stopniu atrakcyjna, z powodu konfliktu rządu polskiego z Unią Europejską, oraz geopolitycznego ryzyka ściśle mającego związek z migracyjnym kryzysem panującym na granicy polsko-białoruskiej.

Jak dodał analityk, wyższa liczba pozytywnych wyników testu na covid także może mieć na to wpływ tak w naszym kraju, jak i w zachodniej Europie. Jak się okazuje, osłabienie się złotówki mocno też wpływa na tak zwanych frankowiczów. Wciąż niespłacone kredyty drożeją z każdym dniem - Do tego trzeba dodać coraz wyższą liczbę zakażeń COVID-19 zarówno w Polsce, jak i w Europie Zachodniej. Dochodzi też do pogorszenia fundamentów, zarówno w zakresie sytuacji w bilansie płatniczym, jak i perspektyw wzrostu gospodarczego.

O tym się mówi: Jacek Rozenek bankrutuje. To, co powiedział na ten temat wielu nie mieści się w głowie

Zerknij: Barbara Kurdej-Szatan zbiera żniwo swojego zachowania. Musi odejść z "M jak miłość". Wiemy, kiedy będzie emisja ostatniego odcinka z Joanną