Jak podaje portal "Interia", naukowcy nie mają wątpliwości, że krajem, który najbardziej odczuje zmiany klimatu będzie Pakistan. Stąd też badacze nieustannie apelują do pakistańskiego rządu o wprowadzenie zmian w polityce klimatycznej. Niestety wiele innych krajów nie może być spokojna o swoją przyszłość.

Naukowcy przedstawili druzgocący raport

Badacze nie mają wątpliwości, że działalność człowieka przyczyniła się do "ogrzania się atmosfery, oceanów i lądów". Od 2013 roku, kiedy opublikowano poprzedni raport, naukowcy znaleźli jeszcze więcej dowodów, że za zmiany klimatu odpowiadamy przede wszystkim my sami.

Rzeka Indus/YouTube @PEERLESS EDUCATION
Rzeka Indus/YouTube @PEERLESS EDUCATION
Rzeka Indus/YouTube @PEERLESS EDUCATION

Na przestrzeni ostatniej dekady znacznie zwiększyła się ilość ekstremalnych zjawisk pogodowych odnotowywanych na całym globie. Wzrosła również średnia temperatura na Ziemii, a poziom wód się podniósł. Szczególnie ten ostatni negatywny skutek zmian klimatycznych, postępuje błyskawicznie.

Wzrost poziomu wód wywołany jest topnieniem i cofaniem się lodowców i lądolodów. To właśnie w Pakistanie znajduje się najwięcej lodowców. To one zasilają dorzecze Indusu. Aż 75 proc. mieszkańców kraju mieszka nad brzegiem rzeki i jest od niej uzależniona. Jeśli nie ulegnie zmianie polityka klimatyczna, to w Pakistanie w 2050 roku zabraknie wody.

Podobne zagrożenie dotyczy również Malediwów i wielu innych państw (głównie wyspiarskich). Zapotrzebowanie na wodę będzie rosło, także w związku z przeludnieniem. Jeśli nie zaczniemy działać, sytuacja może okazać się na tyle ciężka, że kraje będą między sobą walczyły o ten drogocenny surowiec.

Rzeka Indus/YouTube @PEERLESS EDUCATION
Rzeka Indus/YouTube @PEERLESS EDUCATION
Rzeka Indus/YouTube @PEERLESS EDUCATION

Więcej informacji na temat znajdziecie tutaj.

Myślicie, że ludzkość zdecyduje się na drastyczne zmiany, aby zapobiec zbliżającej się katastrofie klimatycznej?

To też może cię zainteresować: Kamila z "Rolnik szuka żony" ze łzami w oczach wyrzuciła kandydata z gospodarstwa. Reżyser wyjaśnia sytuację. O co poszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Spór parafian i jednej z archidiecezji w Polsce nadal trwa. Wierni mają dość płacenia horrendalnych cen za pochówek bliskich

O tym się mówi: Dagmara Kaźmierska słysząc tę diagnozę była zrozpaczona. Musiała szybko działać