Jak podaje portal "O2", prezydent Andrzej Duda ma ogromne powody do radości. W listopadzie tego roku weszła w życie ustawa, na mocy której na konto głowy państwa wpłynie pokaźna kwota. Suma robi wrażenie.

Podwyżka dla prezydenta

Sejm podjął decyzję o podniesieniu uposażenia prezydenta Andrzeja Dudy jeszcze we wrześniu. Nowe przepisy weszły w życie z dniem 1 listopada. Do tej pory głowa państwa otrzymywał pensję sięgającą 21 tysięcy zł. Po zmianach może liczyć na znacznie więcej. Teraz na konto prezydenta Dudy trafiać będzie 28 tysięcy zł.

Andrzej Duda/ YouTube @Polsat News
Andrzej Duda/ YouTube @Polsat News
Andrzej Duda/ YouTube @Polsat News

Jednak w listopadzie prezydent może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Prezydentowi mają bowiem zostać wypłacone dodatkowe pieniądze za sierpień i lipiec. W sumie Andrzej Duda otrzyma w tym miesiącu 50 tysięcy zł. Pod tym względem obecny prezydent jest absolutnym rekordzistą. Żaden z jego poprzedników nie mógł liczyć na tak wysoką kwotę.

Jednak i byli prezydenci nie mają w obecnej sytuacji powodów do narzekania. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski mogą liczyć na wzrost wypłat o 9 tysięcy złotych. Byli przywódcy naszego kraju mogą liczyć na wyrównanie, które sprawi, że otrzymają po 45 tysięcy zł.

Na podwyżki swoich świadczeń mogą również liczyć byłe pierwsze damy. Ich świadczenia wzrosną o 200-300 zł miesięcznie. Wszystko przez fakt, że ZUS doliczy im składki emerytalne liczone ze średniej pensji za okres, kiedy ich mężowie pełnili urząd prezydenta a one pełniły funkcje pierwszy dam. W przypadku Agaty Kornhauser-Dudy, odczuje ona te zmiany dopiero po przejściu na emeryturę.

Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Agata Duda, Andrzej Duda. Źródło: Youtube naTemat.pl
Agata Duda, Andrzej Duda/Youtube @naTemat

Co sądzicie o podwyżce dla prezydenta?

To też może cię zainteresować: Kamila z "Rolnik szuka żony" ze łzami w oczach wyrzuciła kandydata z gospodarstwa. Reżyser wyjaśnia sytuację. O co poszło

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Spór parafian i jednej z archidiecezji w Polsce nadal trwa. Wierni mają dość płacenia horrendalnych cen za pochówek bliskich

O tym się mówi: Ten kraj ucierpi najmocniej na zmianach klimatu. Naukowcy nie mają co do tego najmniejszych wątpliwości