Jeden z urzędników podzielił się z opinią publiczną informacją o wysokości rachunku za prąd. Ta kwota może szokować.

W całej Polsce wciąż wzrastają ceny energii elektrycznej, co już od dawna bardzo niepokoi Polaków. Portal "o2" zorganizował akcję #PrzyszedlRachunek. Wyniki akcji są zatrważające, ponieważ napływające zdjęcia rachunków za energię elektryczną naprawdę mrożącą krew w żyłach.

Przerażająca sytuacja z rachunkami za prąd

Urzędnik z Izabelina Michał Postek, który pełni funkcję zastępcy wójta, opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych zdjęcie bardzo nietypowego rozliczenia. Jak wykazał urzędnik, cena za energię elektryczną z ostatniego miesiąca jest większa niemal o 40%.

Michał Postek pracuje na stanowisku zastępcy wójta w Urzędzie Gminy Izabelin. Mężczyzna wraz z rodziną mieszka niezmiennie w tym samym domu przez 5 lat. Rachunek za energię elektryczną za ostatni miesiąc jest wręcz szokujący. Wychodzi bowiem na to, że samorządowiec zapłacił za energię elektryczną w październiku 254,47 zł, zaś w listopadzie rachunek wzrósł o prawie 40%, a mężczyzna był zmuszony zapłacić już 351,85 zł.

Jak Przyznał zastępca wójta Michał Postek, mocno obawia się on rozliczenia grudniowego, gdyż w tym czasie zwiększone jest zużycie energii elektrycznej. Urzędnik poddaje także wątpliwość obietnice rządu, jakoby miały być do dyspozycji bony energetyczne. Mężczyzna kieruje się tym, że rząd obiecał Polakom, że nie będzie żadnych podwyżek cen za energię elektryczną - Mam małe dzieci, chciałyby pewnie bawić się przy zapalonej choince. Ale zastanowię się, czy należy włączać, bo z tyłu głowy cały czas będę miał ceny energii - wyznał przerażony urzędnik.

Wielu Polaków zmuszonych do wymiany sposobu ogrzewania z pieca węglowego na gazowy lub elektryczny do końca bieżącego roku, znajdzie się w bardzo trudnej sytuacji, gdy okaże się, że nie będzie ich stać na ogrzanie siebie i swoich najbliższych w okresie grzewczym. I tak wiadomo już, że wzrosły także ceny węgla, którego wydobycie jest skutecznie blokowane.

Jak stwierdził Michał Postek, rząd zamiast podwyższyć ceny za energię elektryczną, powinien włożyć więcej pracy w propagowanie fotowoltaiki, która pomocna jest w tańszym sposobie uzyskania energii. Jak przyznał, w obecnej sytuacji fotowoltaika byłaby bardziej opłacalna.

O tym się mówi: Kamila z "Rolnik szuka żony" zmaga się z falą krytyki. Widzowie uznali, że kaprysi. O co poszło

Zerknij: Najstarszy syn Michała Wiśniewskiego zdradził, jaki ma kontakt z pozostałymi dziećmi muzyka. „My jesteśmy rodziną patchworkową”