95-letnia monarchini, która za radą lekarzy odwołała kilka ostatnich publicznych wystąpień, udała się do Royal Lodge w Windsor Great Park, aby obejrzeć chrzest Augusta, syna księżniczki Eugenii i jej męża Jacka Brooksbanka oraz Lucasa Philipa, syna Zary Tindall i jej męża Mike'a Tindalla.

Królowa udała się na chrzściny?

W prywatnych nabożeństwach na zachód od Londynu uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej i bliscy przyjaciele. August urodził się w lutym, a Lucas w marcu. Matki obu chłopców są wnuczkami królowej.

Królowa ma 12 prawnucząt, najmłodszym z nich jest dwumiesięczna Sienna Elizabeth, córka księżniczki Beatrice i jej męża Edoardo Mapelli Mozzi. Obawy o zdrowie monarchy pojawiły się w zeszłym miesiącu, kiedy po przyjęciu na badania lekarskie spędziła noc w londyńskim szpitalu.

Pod koniec października urzędnicy pałacowi powiedzieli, że lekarze kazali królowej odpoczywać przez dwa tygodnie i przyjmować tylko lekkie obowiązki. Królowa planowała uczestniczyć w corocznym nabożeństwie z okazji Dnia Pamięci w ostatni weekend, ale wycofała się po nadwerężeniu kręgosłupa.

Powróciła do obowiązków publicznych w środę, prowadząc audiencję w zamku Windsor z ustępującym szefem brytyjskich sił zbrojnych. Królowa Elżbieta II jest najdłużej żyjącym i najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. W przyszłym roku ma świętować swój platynowy jubileusz – 70 lat na tronie.

Co o tym sądzicie?

o tym się mówi: Słowa tiktokerki o odejściu ciężarnej Izabeli z Pszczyny oburzyły wiele osób. Prokuratura otrzymała wniosek. Czy będą zarzuty

Zerknij tutaj: Jeden z urzędników ujawnił wysokość rachunku za prąd. Mężczyzna obawia się okresu świątecznego. O co chodzi