Nastoletnie mamy YouTuberki stały się popularnymi vlogerkami na platformie do udostępniania filmów, ponieważ zaoferowały z pierwszej ręki możliwość poznania plusów i minusów zostania rodzicem w młodym wieku – doświadczenia, które podziela wielu młodych ludzi.

Nastoletnie mamy - jak sobie radzą w realiach macierzyństwa

Według specjalistów co trzy na dziesięć amerykańskich nastoletnich dziewczynek zajdzie w ciążę przed 20 rokiem życia, a ponad 50 procent nastoletnich matek nie kończy szkoły średniej.

Chociaż te liczby mogą wydawać się zaskakujące, WomensHealth.gov informuje, że ciąża nastolatek spadła o połowę od 1991 roku. Edukacja młodych dziewcząt na temat sposobów zapobiegania ciąży ma fundamentalne znaczenie dla obniżenia tych liczb, a media stały się jednym z najważniejszych źródeł informacji dla nastolatków w większości zakątków świata dzięki programom takim jak popularny serial MTV 16 i Ciąża, które doprowadziły do ​​4,3 procentowego zmniejszenia liczby urodzeń nastolatków w ciągu 18 miesięcy po premierze w telewizji, wynika z badania przeprowadzonego przez National Bureau of Economic Research.

A teraz następne pokolenie młodych dziewcząt ma zupełnie nowe miejsce, do którego może się zwrócić po badania i porady na ten temat: YouTube. Platforma wideo to raj dla dziewcząt, które potrzebują informacji o realiach rodzicielstwa nastolatków.

Natalie Shay była trochę buntowniczką, kiedy miała 14 lat...

Jej rodzice nie pochwalali jej związku, ale ona nadal widywała się ze swoim chłopakiem. Po sześciu miesiącach randek para stała się aktywna seksualnie, a zaledwie dwa miesiące później Shay zaszła w ciążę.

Wkrótce jej rodzice dowiedzieli się o ciąży i choć początkowo byli rozczarowani, wspierali córkę na każdym kroku. Shay urodziła zdrową córeczkę, którą nazwała Rylah i nadal mieszkała z rodzicami, uczęszczając do szkoły i pracując w McDonald's.

Shay stworzyła swój kanał na YouTube, aby dzielić się z innymi problemami swojego nastoletniego macierzyństwa i udzielać rad innym młodym mamom, które mają podobne doświadczenia.

Pomimo świetnego systemu wsparcia, Shay zmagała się z lękiem, o czym wspomniała w jednym z filmów na YouTube stwierdzając: „Lęk to poważna sprawa, zwłaszcza gdy jesteś nastoletnią mamą. Mam sny, w których budzę się z atakami lękowymi. …Zawsze jestem bardzo zestresowana, a to naprawdę nie jest dobre — mam tylko 16 lat” - mówiła w 2019 roku. Dziś to 18-letnia YouTuberka ze sporą liczbą subskrybentów i rosnącą liczbą widzów.

YouTube/Natalie & Rylah

O tym się mówi: Monika Miller ma trudne chwile. Młoda kobieta jest poważnie chora. Padły ostre słowa

Zerknij: Królowa Elżbieta II nie słucha lekarzy. Udała się na przyjęcie z okazji chrzcin wnucząt. Są pierwsze zdjęcia po chorobie