Jak podaje "Super Express" tygodnik, w którym pracował świętej pamięci Kamil Durczok, opublikował artykuł o dziennikarzu. W tym tekście można przeczytać wspomnienia o Kamilu Durczoku jego znajomych i współpracowników. Między innymi Jacka Bankiela, który przyjaźnił się z Kamilem Durczokiem już w czasach klasy maturalnej.

Historia Kamila Durczoka jest mroczniejsza, niż myśleliśmy

Jego relacja zdradza destrukcyjne podejście Kamila Durczoka do swojej choroby alkoholowej. Okazuje się, że dziennikarz nie miał zamiaru leczyć się z alkoholizmu. Jacek Bankiel wyznał w wywiadzie, że jego wieloletni przyjaciel zawsze pił, gdy był w samotności.

Przełomem w życiu dziennikarza Kamila Durczoka okazał się moment kolizji drogowej, którą mężczyzna spowodował będąc pod wpływem alkoholu. Stało się to na autostradzie, gdy dziennikarz jadąc potrącił pachołek w miejscu robót drogowych, powodując kolizję z innym samochodem.

Siłą rzeczy wydarzenie to nie mogło umknąć uwadze mediów i opinii publicznej. Dziennikarz wówczas gorąco przepraszał za swoje zachowanie szczególnie najbliższych, których zawiódł. Obiecał wówczas podjęcie walki ze swoją chorobą alkoholową, jednak nikt mu w to nie uwierzył.

Wstrząsające informacje o Kamilu Durczoku nie mieszczą się w głowie

Według tygodnika opisującego historię Kamila Durczoka, bał się on pójścia do więzienia, dlatego też miał w pogotowiu przygotowaną torbę, która mogłaby mu się przydać po decyzji sądu o pozbawieniu go wolności. Niestety według informacji zawartych w artykule, dziennikarz kilka miesięcy później powrócił do picia alkoholu.

Okazuje się, że Kamil Durczok pomimo licznych pobytów w ośrodkach odwykowych nie chciał podjąć się leczenia, a udawał się tam jedynie w celu odtrucia organizmu i poprawy zdrowia i kondycji - Wiedzieliśmy, że był ciężko chorym człowiekiem, któremu nie można pomóc. Nie lubił samotności, wtedy zaczynał pić. Myśleliśmy nawet, żeby zrobić dyżury, być z nim 24/7. Ale to nie miało sensu. Nie wierzyliśmy, że wyjdzie z tego. To było czekanie na koniec – wyznał Jacek Bankiel.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Nastolatka została mamą w wieku 14-lat. Jak sobie radzi dzisiaj

Zerknij: Pracujący w tym zawodzie mogą przejść na emeryturę wcześniej. Jakie warunki należy spełnić, żeby móc skorzystać z takiej możliwości