Jak można było się domyślać, po pewnym czasie od pogrzebu świętej pamięci Kamila Durczoka :Super Express" postanowił pokazać wszystkim, jak wygląda grób dziennikarza. Z racji tego, że Kamil Durczok zmarł niespodziewanie przed tygodniem, tabloid postanowił pokazać jego grób tydzień po śmierci.

Jak wygląda grób Kamila Durczoka tydzień po uroczystościach pogrzebowych?

Dziennikarz odszedł niespodziewanie 16 listopada bieżącego roku, a wiadomość o tym była dla opinii publicznej niezwykle wstrząsające, gdyż nikt się nie spodziewał usłyszeć takie wieści akurat o Kamilu Durczoku.

Gdy nareszcie udało się mu zwalczyć kilka lat wcześniej białaczkę, dziennikarz wciąż zmagał się z ciężką chorobą alkoholową, depresją i samotnością, które w tak niefortunnym połączeniu okazały się dla Kamila Durczoka śmiertelne.

Podczas uroczystości pogrzebowych dziennikarza, został on pożegnalny przez wielu ludzi dobrze znanych w mediach głównego nurtu, jak i w Internecie. Chodź pogrzeb miał charakter kameralny, pozbawiony obecności kamer i aparatów fotograficznych, wydarzenie to budziło ogromne zainteresowanie opinii publicznej i mediów. W ceremonii pogrzebowej wzięli udział jedynie najbliżsi z rodziny i przyjaciół.

"Super Express" postanowił pokazać w Internecie tydzień po pogrzebie Kamila Durczoka jego miejsce ostatniego spoczynku. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie o 9:00 rano, 19 listopada bieżącego roku.

Znany i lubiany muzyk Józef Skrzek osobiście opracował i przygotował muzyczną oprawę na tę okoliczność. Brat zmarłego dziennikarza natomiast, Dominik Durczok poprosił media o nieprzychodzenie na uroczystość i nie uwiecznianie jej żaden sposób. Wygłosił także niezwykle wzruszające przemówienie pożegnalne, które wyciska łzy z oczu - Gdzieś przeczytałem, że czasem człowiek musi umrzeć, aby dowiedzieć się, jak wielu miał przyjaciół, których brakowało w biedzie. (...) Byłeś i jesteś nadal naszą dumą. Byłeś dobrym człowiekiem, mogliśmy na siebie zawsze liczyć. Cześć byku.

Kamil Durczok został skremowany, a urna z jego prochami spoczęła w rodzinnym grobie wraz chciałem jego ukochanego ojca.

Tydzień po pogrzebie dziennikarza, wspólny grób Panów Durczok jest wręcz niewidoczny, gdyż wciąż tonie w świeżych kwiatach. Bardzo mocno rzuca się w oczy pożegnalna szarfa pozostawiona przez prezydenta miasta Katowice. Gdzieniegdzie można dostrzec palące się znicze. Choć mocno sobie nagrabił za życia w oczach opinii publicznej i u najbliższych, pożegnany został tak, jak każdy dobry człowiek powinien być żegnany.

O tym się mówi: Teresa i Stanisław z "Rolnika" przerwali milczenie. Co działo się w pałacu rolnika

Zerknij tutaj: Zachowanie Agnieszki Chylińskiej w czasie programu, wywołało w sieci prawdziwą burzę. O co chodzi