23 listopada bieżącego roku we wtorek, głowa państwa Andrzej Duda podjął decyzję o podpisaniu umowy dotyczącej ustanowienia Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Będzie nowe święto, ale do pracy pójść będzie trzeba

Jak przyznał prezydent, ustanowienie nowego w święta jest aktem politycznym o charakterze wspólnoty. Jak dodał Prezydent Rzeczpospolitej Polski, nowo ustanowione święto nie będzie dniem wolnym od pracy.

Zapowiedziano już wcześniej, że we wtorek 23 listopada 2021 roku prezydent Polski Andrzej Duda podpisać mał ustawę w sprawie dotyczącej uhonorowania Powstania Wielkopolskiego.

Rocznica wybuchu owego powstania, czyli 27 grudnia będzie datą obchodów tego nowego święta. Zanim Andrzej Duda wystąpił z przemówieniem, postanowił złożyć wieniec na grobie Generała Stanisława Taczaka na cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan Na Wzgórzu Świętego Wojciecha.

Podczas przemówienia głowa państwa wyraził swoją wdzięczność senatorom, oraz posłom za to, że zdołali jednogłośnie poprzeć projekt przepisów, które ustanawiać mają nowe święto. Ważną informację, jaką przekazał prezydent Andrzej Duda podczas wystąpienia wtorkowego, jest data najbliższych obchodów nowego święta, która wypada już w tym roku – w grudniu.

Jak podają media, o stworzenie projektu dotyczącego ustanowienia tego nowego święta postulowało już w czerwcu wiele organizacji z Wielkopolski. Sejm przyjął ustawę 1 października, by po 28 dniach Senat poparł ją jednogłośnie.

O tym się mówi: Mroczne tajemnice Kamila Durczoka wyszły na jaw. Przyjaciele dziennikarza wszystko opowiedzieli. O co chodzi

Zerknij tutaj: Królowa Elżbieta II nie słucha lekarzy. Udała się na przyjęcie z okazji chrzcin wnucząt. Są pierwsze zdjęcia po chorobie