Media obiegła dramatyczna informacja na temat apelu o pomoc w poszukiwaniu 77-letniej pani Ireny Hołowczyc, która wyszła z domu w środku nocy i do niego nie wróciła.

Zaginęła 77-letnia seniorka z demencją. Gdy wyszła z domu w piżamie, na zewnątrz było około 0 stopni Celsjusza

Ważną informacją jest fakt, że kobieta cierpi na demencję i najprawdopodobniej nie była ubrana adekwatnie do pory i warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w miejscowości Podlejki w nocy, z 22 na 23 listopada seniorka wyszła z domu w samej piżamie i najprawdopodobniej bez obuwia.

Policja zaangażowana w poszukiwania seniorki apeluje o pomoc podróżujących drogą krajową numer 16 kierowców, między Olsztynem a Ostródą. Mogliby oni bowiem dostrzec zaginioną idącą lub leżącą wzdłuż drogi.

Mundurowi apelują o pomoc w poszukiwaniach do każdej z osób, która mogłaby mieć jakąkolwiek informację na temat miejsca pobytu seniorki, albo na temat jej losu po wyjściu z domu. Olsztyńska policja prosi o kontakt i informacje osobiste lub telefoniczne pod numerem telefonu 605 549 341.

O tym się mówi: Odeszła najstarsza kobieta na świecie. Była ostatnią urodzoną w XIX wieku. Jaka była tajemnice jej długowieczności

Zerknij: Barbara Kurdej-Szatan udzieliła szczerego wywiadu. Opowiedziała, ile przyszło jej zapłacić za emocjonalny wpis