Nie ulega wątpliwości, że podwyżki cen energii elektrycznej i gazu zostały już dawno przewidziane nie tylko przez ekspertów w dziedzinie finansów, ale także przez niezależnych komentatorów obecnej sytuacji i jasnowidzów, między innymi jednego z najbardziej popularnych jasnowidzów w Polsce Krzysztofa Jackowskiego.

Od przyszłego roku wzrosą rachunki za prąd?

Podwyżki rachunku za energię elektryczną wielu już odczuło na własnej skórze. Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. W chwili, gdy rząd nakazał zmianę sposobu ogrzewania i demontaż tak zwanych kopciuchów, wielu niezależnych ekspertów przewidziało, że wzrosną ceny węgla, a także wszystkich surowców mających służyć jako sposób ogrzewania po wprowadzeniu zmian nakazanych przez rząd.

Media społecznościowe zaczynają być zalewane screenami rachunków za październik. Trzeba przyznać, że są przerażające. Nie są to rzecz jasna dobre wieści dla Polaków. Urząd Regulacji Energetyki prognozuje, że dojdzie do ogromnych wzrostów rachunków za energię elektryczną już w przyszłym roku.

Wielu Polaków już teraz zauważyło zwiększenie kwot na rachunkach za media. To jest czarny scenariusz, który właśnie się spełnia odnośnie podwyżek cen energii elektrycznej. Z początkiem 2022 roku społeczeństwo odczuć ma wzrost cen energii elektrycznej dostrzegając swoje pustoszejące konta bankowe.

Jak przekazuje Magdalena Dąbrowska, nie jest jeszcze wiadome, jak duży będzie wzrost cen albo stawek opłat. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki dodała, że według ich szacunków wzrost cen za prąd już od 1 stycznia 2022 roku będzie dwucyfrowy. Dodała, że aktualnie urząd jest w trakcie postępowania taryfowego dotyczącego sen energii elektrycznej dla odbiorców prowadzących gospodarstwo domowe, a także stawek opłat dystrybucyjnych na przyszły rok. 17 grudnia ma dojść do publikacji przez Urząd Regulacji Energetyki nowego cennika i stawek opłat - Jesteśmy w trakcie prowadzenia korespondencji z przedsiębiorstwami, przedwczesne jest zatem wskazanie, jaki poziom cen lub stawek opłat prezes URE uzna ostatecznie za uzasadnione. Na tym etapie mogę powiedzieć, że szacujemy, iż wzrosty cen za energię elektryczną od 1 stycznia 2022 roku będą dwucyfrowe.

O tym się mówi: Mikołaj Roznerski apeluje o pomoc. Poruszające słowa padły na mediach społecznościowych

Zerknij: Wnuk Krzysztofa Krawczyka nie otrzymuje już alimentów. Co teraz zrobi Krzysztof Igor