Jak podaje portal "Super Express", jeszcze w tym tygodniu czeka nas gwałtowna zmiana pogody. IMGW prognozuje możliwość wydania ostrzeżeń pierwszego stopnia. Ma nim zostać objęte aż 14 województw. Gdzie i kiedy należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wydanie alertów pierwszego stopnia dla 14 z 16 województw w naszym kraju. Wiele wskazuje na to, że zimowa aura mocno da nam się we znaki i to całkiem niedługo. Metorolodzy prognozują pojawienie się intensywnych opadów śniegu. W zależności od regionu, ostrzeżenia mają obowiązywać między piątkiem a niedzielą.

Na stronach IMGW znajdziemy informację, że najwcześniej opadów śniegu należy spodziewać się w województwach: mazowieckim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i opolskim. Tam ostrzeżnia pierwszego stopnia prognozowane są na piątek 26 listopada 2021 roku.

W sobotę (27 listopada) żółty alert pogodowy będzie obowiązywał na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Od niedzieli 28 listopada alarm pierwszego stopnia dotyczący intensywnych opadów śniegu zacznie obowiązywać w województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim.

Pogoda na czwartek 25 listopada

W czwartek będzie na ogół pogodnie, przelotnych opadów niewielkiego deszczu należy spodziewać się jedynie w północnej części kraju. Tam większe zachmurzenie. Termometry wskażą dziś od 4 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Momentami może być porywisty. Będzie wiał z kierunków południowego i południowo-zachodniego.

Czekacie na opady śniegu?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk postanowił przerwać milczenie. "Dla tego, co się stało, nie ma co szukać żadnego usprawiedliwienia"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Roznerski apeluje o pomoc. Poruszające słowa padły na mediach społecznościowych

O tym się mówi: Emerytów czeka rekordowo wysoka waloryzacja świadczeń. Dane mówią same za siebie