Media podają, że rząd zamierza dać obywatelom Polski dodatki finansowe na poczet walki z inflacją. Miałoby to być nawet 1000 zł.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wprowadzony zostaje dodatek pieniężny. Ma być określony przez pryzmat dochodów. dodatek osłonowy miałby wynieść od 400 zł do ponad 1000 złotych zależnie od sytuacji panującej w danym gospodarstwie domowym.

Mateusz Morawiecki poinformował w czwartek także, że rząd zamierza doprowadzić do zbuforowania wzrostu inflacji za pośrednictwem serii działań mających na celu zamortyzowanie stopy inflacji. Premier podkreślił, że są to działania podejmowane z myślą o obywatelach polskich.

Przedstawiony przez premiera projekt obejmuje między innymi obniżenie akcyzy na paliwo, a także obniżenie VAT-u na gaz i energię elektryczną. Wspomniany wyżej dodatek osłonowy ma być ustalony w oparciu o dochodowe kryteria, wynosić by miał od 400 zł do ponad 1000 zł w zależności od tego, jaka panuje sytuacja w danym gospodarstwie domowym. Dodatek osłonowy miałby być wypłacany w dwóch ratach w 2022 roku.

Dowiadujemy się także, że pierwotnie rząd miał w zamiarze obniżkę VAT-u na żywność do zera, jednak trzeba było okazać posłuszeństwo wobec Unii Europejskiej, która nie wyraziła na to zgody. Należy podkreślić, że obiecane przez rząd dodatek pieniężny miałby być wypłacony jednorazowo - Polski rząd działa z myślą o polskich obywatelach i aby zbuforować wzrost inflacji, prezentujemy dzisiaj pierwszą serię działań, które mają zamortyzować stopy inflacji. Wprowadzamy też dodatek osłonowy według kryteriów dochodowych, od 400 zł do ponad 1000 zł w zależności od gospodarstwa domowego. Wypłacany będzie w dwóch ratach w 2022 r.

Co o tym sądzicie? Kto na tym zyska, a kto straci?

O tym się mówi: Kolejny skandal w rodzinie królewskiej. W tle książę Harry. Wszystko przez film o księżnej Dianie

Zerknij: Donald Tusk postanowił przerwać milczenie. "Dla tego, co się stało, nie ma co szukać żadnego usprawiedliwienia"