W tym roku zamek Windsor, obecnie jej główna rezydencja, jest już przygotowany na sezon świąteczny, ponieważ „wiele pokoi” zostało udekorowanych przez jej armię personelu, na cały miesiąc przed Bożym Narodzeniem.

Zamek już udekorowany bożonarodzeniowo

Każdego roku z Windsor Great Park wycinana jest 20-metrowa jodła i ustawiana w ogromnej zamkowej sali. Wcześniej drzewo było tradycją środkowoeuropejską, ale urodzony w Niemczech książę nie chciał z niego zrezygnować.

Według Royal Collection Trust: „Uważa się, że choinki pochodzą z Wielkiego Parku Zamku Windsor od czasów panowania królowej Wiktorii”. Ogromne drzewo jest zawsze udekorowane ponad 3000 lampkami i setkami szklanych ozdób – choć królowa podobno marszczy brwi na blichtr.

W tym roku w szkarłatnym salonie Zamku znajduje się również drzewo zdobione czerwono-złotą dekoracją. Jest ozdobione białymi bajkowymi światłami, złotym brokatem i zabytkowymi bombkami z czerwonego szkła i zwieńczony wiktoriańską lalką w czerwono-złotych szatach.

Kolejne drzewo jest zwieńczone podobną lalką w złotych szatach. W dół Wielkich Schodów wiją się świąteczne girlandy, utkane z czerwonych jagód i złotych ozdób, a słynne posągi rycerzy na koniach łagodzi świąteczna zieleń pod ich kopytami.

Również w tym roku, w ramach specjalnej wystawy Noel, po raz pierwszy zostaną pokazane specjalne stroje stworzone dla nastoletniej księżniczki Elżbiety i księżniczki Małgorzaty, gdy wystąpiły w wojennej pantomimie Old Mother Red Riding Boots. Elżbieta, mająca wtedy 18 lat, miała na sobie różową satynową i koronkową sukienkę z długimi rękawami, by zagrać Lady Christinę Sherwood na potrzeby produkcji na Boże Narodzenie 1944.

YouTube/Royal Insider

O tym się mówi: Katarzyna Grochola w szczerym wyznaniu o poprzednim związku. "Nie widziałam żadnych znaków ostrzegawczych"

Zerknij: Syn Kamila Durczoka może nie przyjąć spadku. Powody mocno zaskakują