Bogumiła Wander po wielu latach pracy w Telewizji Polskiej, stała się jej twarzą i legendą. Jest jedną z najpopularniejszych konferansjerek i spikerek swoich czasów.

Według medialnych doniesień Bogumiła Wander cierpi od lat z powodu choroby Alzheimera, a jej stan zdrowia nie będzie już ulegał poprawie.

Małżonek gwiazdy Telewizji Polskiej Krzysztof Baranowski zmuszony był podjąć bardzo trudną decyzję. Wczesne objawy choroby obejmują zapominanie o ostatnich wydarzeniach lub rozmowach.

Mąż żeglarz podjął ważną decyzję

W miarę postępu choroby u osoby z chorobą Alzheimera rozwinie się poważne upośledzenie pamięci i utraci zdolność wykonywania codziennych zadań. Leki mogą tymczasowo poprawić lub spowolnić postęp objawów. Te zabiegi mogą czasami pomóc osobom z chorobą Alzheimera zmaksymalizować funkcjonowanie i zachować przez pewien czas niezależność. Różne programy i usługi mogą wspierać osoby z chorobą Alzheimera i ich opiekunów.

Nie ma leków, które leczyły by chorobę Alzheimera lub zmieniały proces chorobowy w mózgu. W zaawansowanych stadiach choroby powikłania ciężkiej utraty funkcji mózgu — takie jak odwodnienie, niedożywienie lub infekcja — prowadzą do śmierci. Według medialnych doniesień, legenda Telewizji Polskiej mieszka od pewnego czasu w domu opieki znajdującym się w Konstancinie.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że Bogumiła Wander przestała już rozpoznawać najbliższe jej osoby. Jak stwierdził jej mąż, zaczęła żyć we własnym świecie. Legendarny żeglarz dodał, że oddałby wszystko, aby żona go pamiętała i rozpoznawała. Podjął decyzję, że wyruszy w kolejny rejs, który tym razem dedykuję żonie.

O tym się mówi: Wiadomo, ile zarabiają polscy skoczkowie. Te kwoty przyprawiają o zawrót głowy

Zerknij: Światło dzienne ujrzało stare zdjęcie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwszej damy to raczej nie ucieszy