W mediach ostatnimi czasy możemy spotkać się z ogromem informacji na temat przyszłych emerytur. Tabloidy prześcigają się w przekazywaniu wiadomości płynących od rządu.

Powstało także wiele prognoz i spekulacji dokonanych przez licznych ekspertów wypowiadających się na temat ewentualnych przewidywanych skutków wprowadzenia w życie wszystkich elementów "nowego polskiego ładu".

Ma to się stać już w przyszłym, 2022 roku

Jak podaje "Super Express", miliony Polaków mogą poczuć się dotkniętych faktem, że zapowiadane podwyżki świadczeń emerytalnych są znikome w porównaniu z samorządowymi pensjami, które urosnąć mają o około 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Temat waloryzacji rent i emerytur w 2022 roku jest co chwilę intensywnie odgrzewany i omawiamy na wszelkie sposoby. Jak się okazuje, owocem rządowej waloryzacji ma być podwyżka świadczeń emerytalnych wynosząca około 50 złotych.

Ta kwota całkowicie znika, gdy porówna się ją do podwyżek wypłat przewidywanych dla samorządowców. Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości określająca podwyżki dla przedstawicieli władzy została przyjęta przez sejm we wrześniu bieżącego roku.

Według medialnych doniesień, objąć ona miała także samorządowców. Bardzo istotną informacją jest gwarancja o wyższym wynagrodzeniu wypłaconym z wyrównaniem od sierpnia, jaka została ujęta w rozporządzeniu do ustawy.

Miliony seniorów nie potrafi się pogodzić z taką przepaścią w podwyżkach zapowiadanych przez PiS

Niektóre samorządy zdążyły już przyjąć uchwały, co zaowocowało wypłaceniem podwyżek między innymi prezydentowi Krakowa, Lublina, Rzeszowa, czy też Koszalina. Kwoty te są dla wielu seniorów uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych wręcz horrendalne - Szaleje drożyzna, więcej płacę za węgiel, gaz czy prąd, a władza przyznaje sobie gigantyczne podwyżki. To skandal! Nie mają żadnych skrupułów, by czerpać z państwowej kasy. Mimo tego, że nasze emerytury poszły trochę w górę, nie widzę tego w mojej kieszeni - nie ukrywa oburzenia emeryt z Korczewa w województwie mazowieckim.

Prezydent Lublina na przykład z 12250 zł miesięcznie doczekał się podwyżki do 21485 zł miesięcznie. Nie odbiegające zbyt daleko od nowej wypłaty prezydenta Lublina są nowe wypłaty prezydentów Koszalina i Krakowa. Póki co, najmniej będzie miesięcznie otrzymywał prezydent Rzeszowa, gdyż z 11 tysięcy złotych miesięcznie dostał on podwyżkę wynagrodzenia do 18 tysięcy złotych na miesiąc.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Chubby placki z duszoną młodą kapustą. Mój ulubiony przepis

Zerknij: Monika Richardon imprezuje u boku nowego ukochanego. Zaliczyli dwie imprezy jednego dnia