29 lipca 1981 r. miliony telewidzów w 74 krajach oglądało ślub przyszłego króla brytyjskiego z Dianą Spencer, angielską nauczycielką. Poślubieni podczas uroczystej ceremonii w katedrze św. Pawła w obecności 2650 gości, a związek ten był chwilowo przedmiotem zazdrości całego świata.

Małżeństwo, które nie miało szans na przetrwanie

Ich pierwszy syn, książę William, urodził się w 1982 roku, a drugi, książę Harry, w 1984 roku. Niedługo potem książęce małżeństwo rozpadło się, co wzbudziło niemałą sensację.

W sierpniu 1996 roku, dwa miesiące po tym, jak królowa Elżbieta II wezwała parę do rozwodu, książę i księżniczka osiągnęli ostateczne porozumienie. W zamian za satysfakcjonujący kompromis i zachowanie prawa do przebywania w Pałacu Kensington oraz zachowanie tytułu „Księżniczki Walii”, Diana zrzekła się tytułu „Jej Królewskiej Wysokości” i odstąpiła od ewentualnych praw do tronu brytyjskiego.

Po roku od rozwodu, Diana miała zielone światło do dalszego działania i ułożenia sobie życia, jednak 31 sierpnia 1997 roku straciła życie jadąc samochodem ze swoim przyjacielem Dodim Fayedem w wypadku samochodowym w paryskim tunelu.

Sensacyjne doniesienia. Kto kogo zdradził pierwszy?

Śledztwo prowadzone przez policję ujawniło, nieżyjący także kierowca, był mocno pod wpływem alkoholu i nie zapanował nad pojazdem, usiłując zgubić śledzących wszędzie Dianę. Księżna Diana zdradzała księcia Karola przed jego słynnym romansem z Camillą Parker-Bowles, jak stwierdził funkcjonariusz policji ujawniający niewierność Diany. Księżniczka powiedziała światu, że „było nas troje w tym małżeństwie, więc było trochę tłoczno” podczas bombowego wywiadu w 1995 roku.

Długoletni romans Karola z Camillą, teraz jego żoną, księżną Kornwalii, został po raz pierwszy ujawniony w biografii w 1992 roku. Allan Peters, oficer ochrony osobistej księcia Karola przez dziewięć lat, powiedział w nowym filmie dokumentalnym CNN o księżnej Dianie, że najpierw zdradziła z ochroniarzem policji nazwiskiem Barry Mannakee.

Peters powiedział programowi zatytułowanemu Diana : „Popularne przekonanie jest takie, że książę Walii błądził przez całe swoje małżeństwo, a to zdecydowanie, jednoznacznie nie jest prawdą. „Pierwszą osobą, która zbłądziła, była księżniczka. Wrócił do pani Parker-Bowles po tym, jak dowiedział się o jej romansie z Mannakee. Nikt nie jest złoczyńcą. Moim zdaniem każdy jest ofiarą. „Był pod dużą presją, aby się ożenić, a ona również była ofiarą tego całego procesu”.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Chcę opowiedzieć historię, która przydarzyła się mojemu przyjacielowi. Był załamany

Zerknij: ZUS ma prawo zawiesić i zmniejszyć emerytury. Kogo to może spotkać i za co