Od dłuższego już czasu media donoszą, że upoważnieni do pobierania świadczeń rentowych i emerytalnych seniorzy mogą liczyć w 2022 roku na rekordową waloryzację rent i emerytur.

Powstało mnóstwo artykułów na temat rekordowo wysokiej podwyżki emerytury, która okazała się być skandalicznie niska w porównaniu z podwyżką wynagrodzeń samorządowców, których wypłaty sięgać będą nawet ponad 20 tysięcy złotych miesięcznie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma prawo zmniejszyć lub zabrać świadczenie emerytalne

Teraz media obiegła informacja, która nie spodoba się milionom Polaków. Wielu seniorów słysząc informację w mediach o tym, że prezydenci wielu miast otrzymali podwyżki wypłat idące w tysiące złotych, mocno się tym faktem oburzyło porównując podwyżkę świadczenia emerytalnego wynoszącą 50 zł.

Teraz czytamy w Super Expressie, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma prawo zabrać lub zawiesić emeryturę. Chodzi tutaj głównie o seniorów pobierających świadczenia emerytalne i dorabiających sobie jednocześnie do emerytury.

Ustalono bowiem limity przychodu dorabiającego do emerytury seniora. Kwota przychodu emeryta nie może być wyższa niż 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. W przypadku, gdy senior przekroczy ten próg, Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest uprawniony do zawieszenia lub zmniejszenia świadczenia emerytalnego.

To jednak nie wszystko, gdyż jeżeli przychód dorabiającego do emerytury seniora będzie większy niż 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych z pewnością podejmie się zawieszenia mu wypłaty świadczenia emerytalnego.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Polityków partii rządzącej czeka impreza. Tadeusz Rydzyk zaprasza pomimo niebezpiecznej pandemii. Jak to możliwe

Zerknij też tutaj: Miliony polskich seniorów oburzonych decyzją PiS. Chodzi o ich emerytury i wypłaty prezydentów miast

Nie przegap: Zwyciężczyni programu "Top Model” świętuje w doborowym towarzystwie. Modelka zaprosiła znane osobistości