Jak podaje portal "Super Express", minister Adam Niedzielski skomentował nie tylko obecną sytuację epidemiczną w Polsce, ale odniósł się również do wykrycia nowego, potencjalnie niebezpiecznego wariantu koronawirusa. Co na jego temat powiedział szef resortu zdrowia? Czy należy spodziewać się wprowadzenia nowych obostrzeń?

Czwarta fala koronawirusa w Polsce

W poniedziałkowym wydaniu "Sedna sprawy" gościł minister zdrowia, Adam Niedzielski. Jednym z głównych tematów była sytuacja epidemiczna w naszym kraju. W ostatnich dniach obserwujemy wyjątkowo dużo zakażeń. Na najbliższy czas prognozuje się szczyt czwartej fali. Może do niego dojść nawet w tym tygodniu. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano ponad 13 tys. nowych przypadków, a 18 osób przegrało walkę z Covid-19.

Koronawirus/YouTube @Welt
Koronawirus/YouTube @Welt
Koronawirus/YouTube @Welt

Dodatkowym problemem może okazać się nowy wariant koronawirusa. Omikron, bo o nim mowa, zaliczany jest do potencjalnie niebezpiecznych. Niedzielski potwierdził, że zwołał sztab kryzysowy, na którym będzie poruszana kwestia omikronu i związanych z nim restrykcji. Szef resortu zdrowia wskazuje, że chciałby, aby doszło do uszczelnienia granic i kwarantanny dla osób, które będą przylatywać z krajów, gdzie pojawiła się nowa mutacja koronawirusa.

Miałyby one zacząć obowiązywać już od grudnia, choć nie dotyczyłyby osób, które przeprowadzą test lub są zaszczepione. Zapytany o skuteczność szczepień, Adam Niedzielski przyznał, że choć szczepionki były stworzone przeciw podstawowemu wariantowi SARS-CoV-2, a nie późniejszym mutacją, to ich skuteczność wobc cieżkiego przebiegu zakażeń, jest widoczna.

Adam Niedzielski/YouTube @RMF FM
Adam Niedzielski/YouTube @RMF FM
Adam Niedzielski/YouTube @RMF FM

Niedzielski nie chciał zdradzić, jakich dokładnie restrykcji możemy się spodziewać, choć jednoznacznie wykluczył zamknięcie szkół. Być może dojdzie do ponownego wprowadzenie limitów. "Musimy to jeszcze przemyśleć" - podkreślił.

Myślicie, że rząd zdecyduje się na wprowadzenie restrykcji?

To też może cię zainteresować: Wyniki najnowszych badań zaskoczyły wszystkich. Czy znaleziono dowód na istnienie życia po życiu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wielka tajemnica księżnej Diany ujawniona. Czy to ona pierwsza zdradziła Karola

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan opowiedziała, jak wyglądają relacje w jej rodzinie. Czy starsi synowie są karani za złe uczynki