Jak podaje "Super Express", według aktualnej prognozy pogody dla naszego kraju czeka nas nadejście prawdziwej zimy. Wszystko za sprawą niżu "Krystian", który przyniesie ze sobą zawieje i zamiecie śnieżne, bardzo niskie temperatury, silne podmuchy wiatru, gwałtowne skoki ciśnienia.

Najbliższe godziny przynieść mają przynieść spore utrudnienia na drogach

Jak twierdzą meteorolodzy, w najbliższym czasie pojawić się ma aura pogodowa utrudniająca poruszanie się pojazdom, a także pierwszym. Dodatkowo możemy zacząć odczuwać dolegliwości bólowe głowy, a także nasiloną senność. Według synoptyków najnowsza prognoza pogody dla Polski nie jest zbyt optymistyczna. Pojawić się ma spora ilość śniegu, odczujemy bardzo niską temperaturę.

W grudniu będzie się utrzymywać iście zimowa aura. Czy utrzyma się do Bożego Narodzenia?

Takie warunki atmosferyczne mają pozostać na długo. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, początek grudnia ma przynieść ze sobą jeszcze trudniejsze warunki, a siła wiatru już w najbliższych godzinach ma oscylować między 35 km, a 45 km na godzinę, a w porywach prędkość wiatru ma osiągnąć nawet 70 km na godzinę.

W rejonach nadmorskich, a także w górach wiatr może wiać z siłą 80 km na godzinę. Jak podają media, od 1 grudnia tego roku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamierza opublikować alert pierwszego stopnia dotyczący silnych podmuchów wiatru. Będzie on obowiązywał w obszarze Polski północnej, centrum i zachodnich partiach kraju. Jedynie województwo lubelskie, świętokrzyskie, opolskie i mazowieckie nie zostaną objęte ostrzeżeniem pierwszego stopnia.

Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania poza domem, w trakcie podróży i prac przydomowych.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Klient baru poprosił o rachunek, ale nie chciał zapłacić tej kwoty. Jego zachowanie zapadnie w pamięci wszystkich pracowników

Zerknij: Starsza kobieta straciła oszczędności życia. Padła ofiarą oszustów. Kwota, którą straciła przeraża