Jak podaje portal "Dobre Programy", 72-letnia kobieta z Bochni padła ofiarą oszustów, którym oddała całe swoje oszczędności. Miała to być inwestycja w akcje koncernu naftowego, które oferował budzący zaufanie konsultant.

Straciła oszczędności całego życia

72-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. W sieci natknęła się na ogłoszenie oferujące zainwestowanie w akcje koncernu naftowego. Kliknęła w link, który przekierował ją na stronę z instrukcją wskazującą, co powinna zrobić dalej. Nic nie wzbudziło jej podejrzeń. Wypełniła dane kontaktowe i czekała na kontakt ze strony konsultanta.

SMS-y od oszustów/Youtube @Howcast
Cyberoszuści/Youtube @Howcast
SMS-y od oszustów/Youtube @Howcast

Telefon zadzwonił do niej jeszcze tego samego dnia. Przedstawił się jako kierownik giełdy i opowiedział o zasadach inwestowania i funckjonowania samej giełdy. Konsultant wzbudził zaufanie 72-latki więc bez zastanowienia zainstalowała wskazaną przez niego aplikację. Niestety aplikacja umożliwiła oszustom dostęp do jej telefonu i wrażliwych danych.

Niestety późniejszy kontakt z rzekomym konsultantem stał się coraz dziwniejszy. Połączenia często się przerywały, a on sam telefonował z różnych numerów. Przez cały czas miał dostęp do telefonu 72-latki. W trakcie jednej z ostatnich rozmów kobieta zorientowała się, że z jej konta bankowego znikają pieniądze, a ona nie jest w stanie zatrzymać przelewu.

Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej
Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej
Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej

Numer konsultanta niespodziewanie przestał być aktywny. Niestety w tym czasie aż 130 tys. zł z konta kobiety zniknęło. Sprawą zajmuje się policja, a specjaliści po raz kolejny apelują o to, aby nie instalować w naszych telefonach podejrzanych aplikacji. Mogą one posłużyć oszustom do pozyskania dostępu do naszego konta bankowego. Pod żadnym pozorem nie należy również klikać w linki, dokładnie sprawdzając wiarygodność otrzymanych wiadomości.

Spotkaliście się z podobną sytuacją?

To też może cię zainteresować: Możliwa podwójna emerytura, jednak nie dla wszystkich. Kto będzie mógł otrzymać dodatkowe pieniądze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeszcze w tym tygodniu czeka nas niezwykłe zjawisko na niebie. Szczególnie mocno odczują to trzy znaki zodiaku

O tym się mówi: Zakończyła się kontrola w pszczyńskim szpitalu. Minister zdrowia poinformował, co wykazała