Jak podaje portal "Wirtualna Polska", minister zdrowia Adam Niedzielski poznał już wyniki kontroli przeprowadzonej w szpitalu w Pszczynie, gdzie w wrześniu tego roku zmarła 30-letnia Iza. Co powiedział szef resortu zdrowia?

Tragedią w pszczyńskim szpitalu żyła cała Polska

Przypomnijmy, pod koniec września w pszczyńskim szpitalu doszło do dramatycznej śmierci młodej kobiety. 30-latka była w 22. tygodniu ciąży i zgłosiła się do pszczyńskiej placówki po odejściu wód płodowych. Z relacji jej bliskich, w którym pani Iza była w stałym kontakcie wynika, że lekarze zdecydowali się czekać z zabiegiem na obumarcie płodu. W wiadomościach wysyłanych mamie, młoda kobieta wskazywała, że taka postawa lekarzy to pokłosie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Zmarła pani Iza/YouTube @Uwaga! TVN
Zmarła pani Iza/YouTube @Uwaga! TVN
Zmarła pani Iza/YouTube @Uwaga! TVN

Niestety postawa wyczekująca skończyła się wystąpieniem u 30-latki wstrząsu septycznego i w jego konsekwencji do śmierci młodej kobiety. Kiedy informcja ta przedostała się do opinii publicznej, przez cały nasz kraj przetoczyła się fala protestów. Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura. Zaczęły się również kontrole w placówce.

Jedną z nich prowadził Narodowy Fundusz Zdrowia. Jej wyniki poznał już minister Adam Niedzielski. W "Rozmowie Piaseckiego" w TVN 24 szef resortu zdrowia zdradził, że kontrola "wypada kiepsko dla zespołu, który tam pracował". Niedzielski potwierdził, że personel podjął błędne decyzje, które niestety się zdarzają.

Adam Niedzielski/ YouTube
Adam Niedzielski/ YouTube
Adam Niedzielski/ YouTube

Szczegółowe wyniki przeprowadzonej przez NFZ kontroli mają zostać ujawnione opinii publicznej, choć póki co nie ma informacji o tym, kiedy dokładnie to nastąpi.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Pacjentka porodówki rozpętała w sieci burzę. Napisała, jak potraktowali ją lekarze. Taka sytuacja nie mieści się w głowie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski zabrał głos w sprawie gali "Złotej Piłki". Te słowa wzruszają do łez

O tym się mówi: Jeszcze w tym tygodniu czeka nas niezwykłe zjawisko na niebie. Szczególnie mocno odczują to trzy znaki zodiaku