Jak podaje "Wirtualna Polska", Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało pilny alert związany z silnymi podmuchami wiatru. Powagi całej sytuacji dodaje fakt, że pilne ostrzeżenie dotarło do ludzi mieszkających w sześciu województwach województwach w kraju.

Według medialnych doniesień, w najbliższych godzinach nastąpić ma gwałtowne załamanie pogody, a warunki atmosferyczne będą tak niebezpieczne, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało bardzo ważne ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia.

Alert RCB otrzymało mnóstwo Polaków. Będzie niebezpiecznie

Będzie ono obowiązywać już dziś w nocy w północno-zachodniej części Polski, oraz w całej północnej części kraju. Nadchodzące godziny przyniosą jednak nie tylko silne i niebezpieczne podmuchy wiatru, co potwierdzają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Według prognoz, w pewnych częściach kraju spodziewane są opady śniegu i śniegu z deszczem. To znacznie utrudni poruszanie się po drodze i zwiększy niebezpieczeństwo kolizji i wypadku. Grażyna Dąbrowska, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowała o sporym zachmurzeniu mającym się utrzymać w całej Polsce.

Według doniesień synoptyków najbardziej niebezpiecznie pod względem prędkości wiatru ma być w rejonach podgórskich, na wybrzeżu i na zachodzie kraju. Dodatkowo obszary te nawiedzone mają być przez silne opady śniegu, które w połączeniu z porywami wiatru dadzą zawieje i zamiecie śnieżne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność i odradza przebywanie pod drzewami ich okolicy.

O tym się mówi: Barbara Kurdej-Szatan zdradziła swój mroczny sekret. Fani gwiazdy przerażeni

Nie przegap: Iwona Mazurkiewicz z "Sanatorium miłości" przeszła bardzo trudne chwile. Co się stało