Jak podaje Wirtualna Polska, pierwszego grudnia bieżącego roku wrocławski Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok w sprawie zbrodni miłoszyckiej. W wyniku decyzji sądu zarówno Ireneusz M., jak i Norbert B. zostali skazani na karę pozbawienia wolności.

Jest to utrzymanie w mocy wyroku w pierwszej instancji

O zbrodni w Miłoszycach dokonanej na 15-letniej wówczas Małgosi usłyszała w 1996 roku cała Polska. W wyniku nieudolnego dochodzenia sąd podjął decyzję o skazaniu i pozbawieniu wolności Tomasza Komendy.

Powstało na ten temat mnóstwo materiałów i programów telewizyjnych, w których wykazana została nierzetelność i brak kompetencji organów śledczych prowadzących wówczas sprawę. Tomasza Komendę aresztowano w 2000 roku, a wyrok skazujący mężczyzna usłyszał w 2004 roku. Miał spędzić za kratami 25 lat, jednak w połowie marca 2018 roku nastąpił przełom w życiu niesłusznie osadzonego Tomasza Komendy.

Został on bowiem zwolniony warunkowo z odbywania kary więzienia i został wypuszczony na wolność. Po dwóch miesiącach Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę, a w 2021 roku, w wyniku sądowej batalii niesłusznie oskarżonego i osadzonego na 18 lat za kratami Tomasza Komendy wypłacono mu na poczet odszkodowania i zadośćuczynienia 13 milionów złotych decyzją sądu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Party.pl (@party.pl)

1 grudnia bieżącego roku, w środę zapadł prawomocny wyrok dotyczący dwóch oskarżonych o zbrodnię na 15-latce, Norberta B. i Ireneusza M. Sędzia Bogusław Tocicki, będący jednocześnie przewodniczącym II Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu poinformował media o decyzji - Sąd utrzymał w mocy wyrok z pierwszej instancji dla Ireneusza M. i wymierzył mu karę 25 lat więzienia, z kolei Norbertowi B. złagodził wyrok i wymierzył karę 15 lat więzienia.

O tym się mówi: Beata Kozidrak zniknęła z przestrzeni publicznej. Gdzie się podziała i co się stało

Zerknij: Rządowy alert bezpieczeństwa dostało wielu Polaków. Ma być bardzo niebezpiecznie w dużej części kraju