Jak podaje portal "Super Express", za Jarosławem Kaczyńskim wyjątkowo pracowite dni. W sobotę 4 grudnia brał udział w debacie z przedstawicielami europejskiej prawicy i konserwatystów. Niestety to uniemożliwiło mu wzięcie udziału w obchodach 30. rocznicy powstania Radia Maryja. W niedzielę prezes PiS znalazł jednak czas dla siebie i wybrał się na mszę do kościła św. Benona. Zadał przy tym szyku.

Pracowity czas

Jarosław Kaczyński nie może narzekać na brak zajęć. W ostatnią sobotę, wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim przyjmował przedstawicieli europejskiej prawicy i konserwatystów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi była kandydatka na premiera Francji Marie Le Pen i węgierski premier Victor Orban.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

W niedzielę prezes PiS miał chwilę oddechu i spokojnie mógł wybrać się na mszę. Jak co tydzień wybrał się do kościoła św. Benona, zlokalizowanym na Nowym Mieście. Tradycyjnie do świątyni udał się w asyście ochroniarzy, którzy przetransportowali go limuzyną. Prezes PiS zadał szyku w elegnackim czarnym płaszczu, do którego założył szalik w kratę. Całość jego niedzielnej stylizacji dopełnił granatowy, włoski kaszkiet.

Zdjęcia z niedzielnego wyjścia prezesa Jarosława Kaczyńskiego znajdziecie tutaj.

Prezes PiS o zagrożeniach dla kraju

W trakcie trwającego szczytu polityków prawicowych i konserwatywnych, prezes Jarosław Kaczyński mówił o tym, co stanowi największe zagrożenie dla suwerenności naszego kraju i innych państw zjednoczonych w Unii Europejskiej.

Jego zdaniem takim zagrożeniem jest cel przedstawiony przez nowy rząd Niemiec. Mowa o zamiarze zwołania konwentu, który miałby się przyczynić do stworzenia konstytucji Unii Europejskiej, która w konsekwencji miałaby doprowadzić do powstania europejskiej federacji.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Co sądzicie o niedzielnej stylizacji Jarosława Kaczyńskiego i jego sobotnim wystąpieniu?

To też może cię zainteresować: Dobre wieści dla seniorów. Już od stycznia ich świadczenia będą wyższe. Ile zyskają emeryci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe chwile miały miejsce w "Pytaniu na śniadanie". Prowadzący nie wierzyli własnym oczom. Fani "Sanatorium miłości" nie kryją radości

O tym się mówi: Meghan Markle wciąż budzi kontrowersje w pałacu. Czy Harry prosił Williama i Kate o pomoc