Minęło już 10 lat od śmierci niezwykłej gwiazdy polskiej sceny muzycznej Violetty Villas. Ta niezwykła postać zapisała się w historii jako niepowtarzalna Diva i genialna piosenkarka. Karierę robiła zarówno w Polsce, jak i za granicą, a jej występy w Las Vegas otworzyły jej drzwi do sławy na skalę światową.

10. rocznica śmierci Violetty Villas. Jak wygląda dziś jej grób

Po powrocie do polski Violetta Villas odczuła na własnej skórze, jak ciężkie jest życie w kraju. Przyznała w jednym z wywiadów, że wielka sława, ogromne pieniądze i życie w luksusie nie są dla ludzi słabych, gdyż świat show-biznesu pełen jest pocus. Violetta Villas odeszła w wieku 73 lat po traumatycznych przeżyciach związanych z pobytem w szpitalu psychiatrycznym, o którym mówiła przed laty, że została do niego zmuszona. Miała także kłopoty związane z jej miłością do zwierząt i chęcią przygarnięcia każdego czworonoga będącego w potrzebie.

Gdy nie udźwignęła ciężaru odpowiedzialności i obciążenia finansowego związanego z utrzymaniem swoich podopiecznych, w mediach zrobiło się głośno na temat zaniedbanych zwierząt znajdujących się na terenie jej posesji.

Gdy odeszła, na jaw wyszły szokujące fakty na temat warunków, w jakich przyszło jej spędzić ostatnie miesiące życia, czego dopuściła się jej opiekunka i jak samotnie czuła się Violetta Villas w obliczu tych wszystkich medialnych doniesień. W dziesiątą rocznicę śmierci artystki fotoreporterzy sfotografowali jej grób znajdujący się na warszawskich Powązkach.

Jak się okazuje znajdowały się tam świeże kwiaty, stały palące się znicze, a jeden z bukietów okraszony był napisem "pamiętamy". Chociaż miejsce ostatniego spoczynku Violetty Villas jest niezwykle skromne, według medialnych doniesień wciąż przynoszone są tam świeże kwiaty i znicze – głównie przez wielbicieli jej twórczości.

Na zawsze zapisała się w pamięci wielu ludzi, którzy nigdy nie będą w stanie się pogodzić z tym, w jakich cierpieniach i ubóstwie spędziła ostatnie chwile swojego życia jedna z największych gwiazd na świecie.

O tym się mówi: Niezwykłe chwile miały miejsce w "Pytaniu na śniadanie". Prowadzący nie wierzyli własnym oczom. Fani "Sanatorium miłości" nie kryją radości

Zerknij: Dobre wieści dla seniorów. Już od stycznia ich świadczenia będą wyższe. Ile zyskają emeryci