Jak wskazuje portal "Wirtualna Polska", premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń. Ich ogłoszenie ma nastąpić na przestrzeni najbliższych dni. Z zapowiedzi prezesa rady ministrów wynika, że będą one dotyczyły świąt oraz wariantu omikron. Czego możemy się spodziewać?

Czekają nas nowe obostrzenia?

W poniedziałek 6 grudnia miało miejsce spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami oraz żołnierzami, którzy strzegą obecnie granicy polsko-białoruskiej. Po jego zakończeniu, prezes rady ministrów wziął udział w konferencji prasowej. W jej trakcie padły pytania także o sytuację epidemiczną w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet

Jak przypomniał premier Morawiecki, niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił zmiany w obowiązujących do tej pory obostrzeniach, wśród których znalazło się zmniejszenie limitu osób mogących przebywać między innymi w sklepach, instytucjach kultury, czy kościołach. Morawiecki zapowiedział również, że w ciągu dwóch najbliższych dni zostaną zaprezentowane kolejne.

Najnowsze obostrzenia mają być związane nie tylko z nowym wariantem koronawirusa pod nazwą omikron, ale także z okresem świątecznym, w jaki obecnie wchodzimy. Premier Morawiecki nie ukrywa, że sytuacja nie przedstawia się obecnie szczególnie dobrze. Mamy do czynienia z dużą liczbą zgonów, które dotyczą w zdecydowanej większości osób niezaszczepionych.

Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet
Premier Mateusz Morawiecki/YouTube @Onet

Szef rządu po raz kolejny zaapelował o to, aby Polacy szczepili się przeciw Covid-19. Premier Morawiecki dodał, że rozważane jest wprowadzenie restrykcji wobec osób niezaszczepionych, a także obowiązku zaszczepienia w poszczególnych zawodach. Podkreślił, że szczepienie redukuje znacząco ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 i zgonu.

Jakich obostrzeń ze strony rządu spodziewacie się w najbliższych dniach?

To też może cię zainteresować: Zaskakujący podpis pojawił się pod zdjęciem Agaty Kornhauser-Dudy. Sprawę skomentowała znana piosenkarka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jan Englert opowiedział o nieuleczalnej chorobie. Lekarze nie mogą mu pomóc. Jest gotów na odejście

O tym się mówi: Zaskakujący zwrot w sytuacji Barbary Kurdej-Szatan. Czy aktorce uda się odwrócić złą passę