Znany bloger Wojtek Sawicki w ostrych słowach skomentował niedawną wypowiedź Andrzeja Dudy na temat ułatwień proponowanych przez samorządy osobom niepełnosprawnym. Każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Bloger miażdży Andrzeja Dudę żartobliwym filmem

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Life On Wheelz (@lifeonwhlz)

Z tego powodu 3 grudnia Andrzej Duda odznaczył w Pałacu Prezydenckim osoby działające aktywnie na rzecz ludzi niepełnosprawnych. Jak podaje "Pudelek", Andrzej Duda postanowił wspomnieć w swojej przemowie o rozwiązaniach infrastruktury ułatwiających osobom niepełnosprawnym poruszanie się na wózkach na terenie naszego kraju - jesteśmy dumni z tego, że ludzie przyjeżdżają do Polski i widzą: "O, bardzo łatwo jest się dostać do budynku, wszystko jest dostosowane, jaka ładna architektura, a jaka przyjazna". Idąc czują, że jakoś tak jest inaczej, bardziej otwarcie, bo nie ma schodów, bo podejście jest łagodne, jest dobrze obliczone, bo nie ma utrudnień (...)

Andrzej Duda stwierdził, że aktualna infrastruktura związana z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich jest powodem do dumy. Okazuje się jednak, że wyobrażenie prezydenta jest nieadekwatne do rzeczywistości, gdyż wbrew jego zapewnieniom na ulicach polskich miast do teraz istnieje mnóstwo barier, z jakimi muszą się borykać osoby z trudnościami w poruszaniu się.

Głos w sprawie postanowił zabrać prowadzący profil na Instagramie Wojtek Sawicki cierpiący na dystrofię mięśniową Duchenne’a, przez którą ma ograniczoną możliwość poruszania się i potrzebuje ciągłej opieki i pomocy medycznej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Life On Wheelz (@lifeonwhlz)

Wojtek Sawicki opublikował na swoim instagramowym profilu humorystyczny film będący komentarzem do wypowiedzi Andrzeja Dudy na temat braku w Polsce barier dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Udowodnił, że wciąż jest w tym temacie wiele do zrobienia.

O tym się mówi: Apoloniusz Tajner podjął trudną decyzję. Wszystko przez złą kondycję polskich skoczków

Zerknij: Zaskakujące doniesienie mediów. Czy Robert Lewandowski chce pokazać, że jest najlepszy na świecie