Jak przypomina portal "Super Express", ostatnio dużo mówi się w mediach o transakcji przeprowadzonej przez Iwonę Morawiecką. Dotyczy ona sprzedaży przez nią ziemi na wrocławskim Oporowie. Żona premiera Mateusza Morawieckiego przesłała do Polskiej Agencji Prasowej (PAP) oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Co się w nim znalazło?

Oświadczenie Iwony Morawieckiej

W oświadczeniu przesłanym do PAP znalazła się prośba o to, aby "nie rozpowszechniano nieprawdziwych informacji" oraz o rzetelne podawanie informacji na temat transakcji. Zażądała również "nienaruszanie jej dóbr osobistych". Żona premiera podkreśliła, że transakcja dotycząca kupna ziemi na wrocławskim Oporowie miała miejsce w 2002 roku, a sam zakup odbył się po cenach rynkowych.

Zaznaczyła, że nie może w tym przypadku być mowy o zakupie ziemi po cenach preferencyjnych. Podkreśliła, że nie zostały tu złamane ani obowiązujące przepisy, ani zasady obowiązujące w obrocie nieruchomościami. Iwona Morawiecka zapewniła, że poziom cen rynkowych był potwierdzony ekspertyzami sporządzonymi przez dwóch niezależnych biegłych w zakresie obrotu nieruchomościami.

Dodatkowo w oświadczeniu żony premiera Morwieckiego znalazła się informacja, że w 2012 roku dokonano jeszcze wykupu 25 proc. ziemi bezpośrednio od ich właściciela, aby zapewnić sobie możliwość samodzielnego dysponowania gruntem. "Łączna cena zakupu nieruchomości (zakup w roku 2002 i 2012 oraz koszty (np. notarialne,) to ok. 2,6 mln złotych" - dodała Iwona Morawiecka.

Iwona Morawiecka zapewniła również, że sprzedając grunt zobowiązała nabywców do nieodpłatnego przekazania miastu Wrocław części działki, przez którą mają zostać poprowadzone drogi i wybudowane chodniki. Wszystko to, według zapewnień żony premiera miało zostać uwzględnione w akcie notarialnym sporządzonym przy sprzedaży.

Mateusz i Iwona Morawieccy/YouTube @Rolnik szuka żony 8
Mateusz i Iwona Morawieccy/YouTube @Rolnik szuka żony 8
Mateusz i Iwona Morawieccy/YouTube @Rolnik szuka żony 8

Cena sprzedaży działki wyniosła 14,9 mln zł. Jak wskazała Iwona Morawiecka, wycena przeprowadzona dwa lata temu szacowała wartość gruntu na około 14 mln zł.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk po raz kolejny przyłapany. Czy były premier po raz kolejny złamał przepisy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Odszedł kolejny aktor występujący w serialu "Świat według Kiepskich". Kondolencje płyną z całej Polski

O tym się mówi: Andrzej Duda skrytykowany przez znanego bloggera. Poszło o schody