Jak podaje portal "Goniec", kolejne parafie i diecezje na terenie naszego kraju podejmują decyzje dotyczące tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, zwanej potocznie "kolędą". Jedną z nich jest diecezja rzeszowska, która włąśni ogłosiła, jak będzie wyglądała tegoroczna "kolęda".

Kolęda 2021

Diecezja rzeszowska zdecydowała się na odwołanie tradycyjnej kolędy, co ma związek z trwającą nadal epidemią koronawirusa. W związku z dużą ilością zakażeń i zgonów, księża w diecezji nie będą udawać się z wizytą do domów swoich wiernych. W komunikacie wskazano, że proboszczowie mogą zorganizować spotkania dla swoich wiernych w kościołach parafialnych.

Spotkania te miałyby obejmować poszczególne ulice, osiedla czy też przysiółki. Jednocześnie istnieje możliwość udania się do domów wiernych, ale tylko i wyłącznie jeśli ci indywidualnie zaprosz księdza do swojego domu.

Podobnie było również w ubiegłym roku, kiedy kapłani mogli udać się do tych parafian, którzy chcieli poświęcić swoje nowe domy lub mieszkania, a takż u tych, u których wystąpiła "ważna racja duszpasterska". Rzecznik rzeszowskiej kurii, ks. Tomasz Nowak, podkreśla, że każdy kto czuje potrzebę spotkania z duchownym w swoim domu, może wystosować takie zaproszenie.

Kolęda/YouTube @tvimprium
Kolęda/YouTube @tvimprium
Kolęda/YouTube @tvimprium

To nie koniec zmian

To nie jedyne zmiany, na jakie zdecydowała się rzeszowska kuria. Inaczej ma wyglądać również adwentowa spowiedź. Zgodnie z decyzją kurii nie będzie się odbywała spowiedź dekanalna. Ma ona się więc odbywać bez udziału duchownych z sąsiednich dekanatów.

Jednocześnie wskazuje się, że spowiedź adwentowa powinna zostać przez proboszczów zorganizowana w taki sposób, aby nie gromadziły się na niej tłumy w tym samym czasie. Ma to zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w czasie sakramentu pokuty i przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Spowiedź/Youtube
Spowiedź/Youtube
Spowiedź/Youtube

Co sądzicie o decyzji rzeszowskiej kurii?

To też może cię zainteresować: Andrzej Piaseczny chce wrócić do TVP, ale pod pewnym warunkiem. "Przeszła wszelkie granice przyzwoitości"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To jeden z częściej popełnianych błędów. To przez niego gwiazda Betlejemska nie zakwita

O tym się mówi: Krzysztof Cugowski narzeka na emeryturę. Zmuszony jest do ciągłej pracy. Jakie ma plany na grudzień