Przy porządkach, czasami połową sukcesu jest po prostu dotarcie do miejsca, które próbujesz odkurzyć, wyszorować lub zdezynfekować. Blaty szafek kuchennych i miejsce pod łóżkiem są miejscami, które są niezwykle trudne do wyczyszczenia, ale jest też wiele miejsc, o których prawdopodobnie zapomnisz podczas sprzątania.

Jak czyścić szczeliny klawiatury

Jeśli masz zwyczaj jedzenia przy komputerze, zapewne ciężko Ci pozbyć się okruszków ze szczelin klawiatury. Aby usunąć okruchy z tych trudno dostępnych miejsc bez zdejmowania klawiszy, użyj sprężonego powietrza, aby usunąć zablokowane okruchy, kurz i zanieczyszczenia. Pamętaj o uprzednim odłączeniu sprzędu z zasilania elektrycznego.

Jak czyścić żaluzje

Czyszczenie żaluzji weneckich zawsze sprawia trudność, jednak gągka ponacinana w równych odstępach znacznie ułatwia pracę w czyszczeniu. Wystarczy dużą gąbkę ponacinać odmierzając odstępy między nacięciami, aby pokrywały się z elementami żaluzji. Jednym ruchem można wytrzeć wiele pasków. Są na rynku specjalne miotełki, które idealnie nadają się do czyszczenia żaluzji.

Jak oczyścić kaloryfer

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Interia (@interia_codziennie)

Po usunięciu jak największej ilości kurzu za pomocą odkurzacza musisz wyczyścić resztę za pomocą specjalnej szczotki. Jest to długie narzędzie z włosiem na końcu, które pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc grzejnika i usunąć kurz.

Jeśli nie masz szczoteczki do chłodnic, możesz stworzyć własną. Znajdź długi kawałek drutu lub coś podobnego, na przykład wieszak na ubrania z rozplecionego drutu i przymocuj do końca miotełkę. Powinno to umożliwić usunięcie większości kurzu z wnętrza kaloryfera.

O tym się mówi: Zenek Martyniuk zabrał głos w sprawie plotek dotyczących jego żony. "Autor rzekomego odkrycia nie potwierdził tej informacji"

Zerknij: 34-letnia kobieta odeszła po cesarskim cięciu. Jej matka postanowiła ostrzec innych