Jak podaje "Super Express", tak zwany "jęzor chłodu" ma być powodem nadejścia w obecnym tygodniu niezwykle mroźnej i zimowej aury. Jak można zauważyć, pogoda na terenie naszego kraju gwałgownie ulega zmianie, praktycznie z chwili na chwilę.

Nadciągają siarczyste mrozy

Północny wschód Polski jest szczególnie dotknięty silnym mrozem i opadami śniegu. Jednak synoptycy przewidują dalsze zmiany w pogodzie, co oznacza postępowanie zimy i jeszcze bardziej odczuwalny spadek temperatury.

Medialne doniesienia dotyczące tak zwanego "jęzora chłodu" są bardzo niepokojące dla wszystkich Polaków. Według danych przekazanych przez meteorologów, fala siarczystych mrozów zbliża się do Polski wielkimi krokami.

Mapy prognozowe pokazują, że najniższa temperatura ma zapanować 8 grudnia bieżącego roku. Wszystkie dane można sprawdzić na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, gdzie podawane są aktualne prognozy pogody. Już niebawem mieszkańcy Pomorza odczują temperaturę od -7 do -10 stopni Celsjusza.

Obszar południowo-wschodni nieco cieplejszy, meteorolodzy przewidują około -6 stopni na terenie stolicy, -4 w Krakowie i Wrocławiu. Na bardzo niskie temperatury będą musieli przygotować się mieszkańcy najwyższych partii górskich, gdyż temperatura może tam spaść nawet do -18 stopni Celsjusza.

Aktualnie IMGW nie wydało pilnych alertów pogodowych, jednak następne dni mogą być nimi objęte. Czwartek przynieść ma niebezpieczne oblodzenia, a od piątku zacząć się mają ontensywne opady śniegu.

O tym się mówi: Sekret Jane Seymour z "Doktor Quinn" wyszedł na jaw. O jej relacji z Joe'a Lando zawsze było głośno. O co chodzi

Zerknij: Don Vasyl podjął bardzo ważną decyzję. W kościele przysięgał, że wytrwa. O co chodzi