Do dziś pamiętam, jak któregoś dnia w centrum handlowym dzieci jedno po drugim wpadały na ​​mnie z lodami, którymi usmarowały mi kurtkę. Nie kłóciłem się z ich matką, wszystko rozumiem, to się zdarza.

Pomyślałem, prać, suszyć, jak długo. Ale cały wypełniacz wpadł w jedną wielką bryłę, utknął gdzieś z boku i tak moja puchowa kurtka zniknęła. Rozdarłem tę bryłę najlepiej, jak mogłem, ale nie było już w niej żadnej osłony przed wiatrem, a widok, szczerze mówiąc, pozostawiała wiele do życzenia.

Potem kupiłem nową kurtkę, już inną

Ale zapytałem, jak prawidłowo inni piorą takie kurtki, nie chciałem powtarzać tej historii. W mojej szafie jest około dziesięciu koszul, ubrań zimowych zwykle nie ma w takich ilościach. Zrujnowałem swoją puchową kurtkę i teraz biegałem w zimę w wiatrówce.

Dlatego od tego czasu prawidłowo piorę kurtki, z piłkami tenisowymi.

Wielu słyszało coś takiego, ale niewielu rozumie zasadę takiego prania.

Jak to zrobić dobrze

Zgadza się - to kilka piłek naraz, od dwóch do czterech. Piłki do prania nie rozpadają się, dzięki czemu można ich używać więcej niż jeden raz. Najważniejsze jest, aby upewnić się, że nie farbują, w przeciwnym razie zamiast białej kurtki puchowej możesz dostać nieoczekiwaną. Piłki wycieram ściereczką nasączoną wodą z mydłem.

Są lekkie, powierzchnia jest miękka, więc pralka nie ucierpi. Ale dzięki ich obecności wszelkie plamy doskonale schodzą z tkaniny. Detergent łatwiej się wypłukuje, a puszyste grudki pękają podczas prania.

Cena piłek jest przystępna i będziesz z nich korzystać przez długi czas.

Tak więc, zgodnie z informacją na etykiecie, ustawiliśmy pralkę.

Umieść puchową kurtkę w bębnie.

Wkładamy tam piłki tenisowe.

Niezbędne przegródki napełniamy detergentem, najlepiej płynem, oraz płynem do płukania.

Wybieramy minimalny obrót.

Uprany produkt nie powinien leżeć w bębnie, należy go natychmiast wyjąć, wstrząsnąć i ostrożnie zawiesić na wieszaku.

A już wysuszony wkładamy z powrotem do pralki i ustawiamy tryb wirowania. Po tym zabiegu wypełniacz zostanie idealnie ubity i będzie leżeć płasko.

O tym się mówi: Sekret Jane Seymour z "Doktor Quinn" wyszedł na jaw. O jej relacji z Joe'a Lando zawsze było głośno. O co chodzi

Zerknij: Don Vasyl podjął bardzo ważną decyzję. W kościele przysięgał, że wytrwa. O co chodzi