Trudno znaleźć osobę, która nie lubi herbaty, ale wielu nawet nie pomyślało, że z używanej torebki można zaparzyć nie tylko kolejną filiżankę herbaty, ale także wykorzystać ją w życiu codziennym do zupełnie innych celów.

Zabezpieczymy naczynia przed rdzą

Wytrzyj metalowe przybory kuchenne wilgotną torebką z herbatą. Zawarte w jej składzie taniny zapobiegną powstawaniu rdzy.

Pozbądź się twardości mięsa

Marynata ze słabej herbaty, do której można dodać wodę lub wino, może sprawić, że kebab będzie miękki. Pozostaw produkt do marynowania na kilka godzin. Herbata zmiękczy mięso i nada mu wyjątkowy aromat.

Usuwamy domowe zapachy

Suche zużyte woreczki usuną nieprzyjemne zapachy z lodówki, kosza na śmieci i każdego innego miejsca w domu. Po prostu trzeba je regularnie zmieniać.

Idealny nawóz

Dodanie torebek herbaty do gleby przyniesie szereg korzystnych efektów. Na przykład zwiększy azot i kwasowość gleby, przyciągnie pożyteczne bakterie, obniży poziom pH i zapewni dżdżownicom zdrową żywność.

Nawilż włosy

Zaparz słabą herbatę ze starych torebek herbaty i umyj włosy. Po umyciu szamponem zwilż jeszcze włosy otrzymanym naparem, aby nawilżyć i odżywić włosy i skórę głowy.

Sprzątamy toaletę

Wrzuć dwie lub trzy zużyte torebki herbaty do toalety na kilka minut. Spłucz wodę, a następnie wytrzyj muszlę klozetową, aby usunąć nieprzyjemne plamy.

Należy jednak zachować ostrożność – zbyt długie pozostawienie torebek z herbatą w toalecie może spowodować odwrotny skutek.

Pozbywanie się domowych szkodników

Myszy, pająki i inne owady nie lubią zapachu herbaty. Umieść zużyte torebki herbaty tam, gdzie można je znaleźć, a szkodniki opuszczą Twój dom. Aby uzyskać większą skuteczność, torebki herbaty można nasączyć olejkiem z mięty pieprzowej.

Leczenie infekcji skóry

Herbata dobrze sprawdza się w chorobach takich jak zapalenie spojówek, wrzody czy opryszczka. Wystarczy nałożyć ciepły, wilgotny worek na dotkniętą skórę, a proces gojenia przyspieszy.

Gotowanie: torebka herbaty nada potrawom nowy smak

Stare torebki herbaty można łatwo wykorzystać ponownie podczas gotowania. Dzięki takim eksperymentom możesz zmienić kolor lub smak potrawy.

Na przykład dodanie do ryżu herbaty rumiankowej lub jaśminowej nada mu lekkiego smaku, a herbata cynamonowa wzmocni smak zwykłych płatków owsianych.

Nieświeży oddech - herbata pomoże

Podwójnie parzona herbata w torebkach zapewni całkowicie naturalny, orzeźwiający efekt płukania. Aby to zrobić, wystarczy zaparzyć z nich słabą herbatę. (Ta metoda działa z wieloma rodzajami herbat, ale herbaty miętowe i zielone zapewnią lepsze rezultaty.)

O tym się mówi: Sekret Jane Seymour z "Doktor Quinn" wyszedł na jaw. O jej relacji z Joe'a Lando zawsze było głośno. O co chodzi

Zerknij: Don Vasyl podjął bardzo ważną decyzję. W kościele przysięgał, że wytrwa. O co chodzi