Jak podaje portal "O2", rząd zdecydował się na przyjącie ustawy dotyczącej tzw. tarczy antyinflacyjnej. Do kogo trafią dodatki osłonowe? Jakie warunki należy spełnić, aby móc skorzystać z finansowego wsparcia?

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej

W ostatnich miesiącach przychodzi nam się mierzyć z rekordowo wysoką inflacją. Każdy z nas odczuwa skutki rosnących cen produktów i usług, które coraz mocniej dają się we znaki naszym domowym budżetom. Niestety ekonomiści nie mają dla nas dobrych wiadomości. Również w przyszłym roku przyjdzie nam się mierzyć z drożyzną.

Skutki rosnących cen ma nieco złagodzić wprowadzenie zapowiadanej przez rząd tarczy antyinflacyjnej. Wiadomo jdnak, że nie wszyscy mogą liczyć na dodatki osłonowe. Kto będzie mógł ubiegać się o dodatkowe pieniądze?

Najważniejszym kryterium będzie dochód. W przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego próg dochodowy wyniesie 2100 zł. Tam, gdzie członków jest więcej, będzie obowiązywało kryterium 1500 zł na osobę. Przekroczenie progu nie będzie jednak oznaczało, że nie będzie można liczyć na wsparcie. W takich przypadkach dodatek zostanie pomniejszony, zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Tarcza antyinflacyjna wysokość dodatków

Osoby, które mieszkają samotnie będą mogli otrzymać maksymalne wsparcie w wysokości 400 zł. W przypadku gospodarstw liczących 2 lub 3 członków będzie to kwota maksymalnie 600 zł. W przyapdku rodzin 4-5 osobowych kwota wsparcia może sięgnąć 800 zł, a w liczniejszych gospodarstwach domowych 1150 zł.

Dodatek ma zostać wypłacony w dwóch ratach i obowiązywać będzie jedynie w 2022 roku. Rozpatrywaniem wniosków o pomoc mają się zająć urzędy gminy i urzędy miasta.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Co sądzicie o planowanych rozwiązaniach?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk ostro ocenił zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Padły mocne oskarżenia pod adresem prezesa PiS

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski odniósł się do gratulacji Messiego. „To nie był jeden czy dwa dni smutku”

O tym się mówi: Zaskakujące szczegóły koncertu "Murem za mundurem" wyszły na jaw. Wiadomo, jaki był koszt przedsięwzięcia